امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62979
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 60
امیر چوپان‌کاره معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیرامون تغییر ناگهانی رئیس دانشگاه تهران، گفت: متأسفانه در ...

امیر چوپان‌کاره معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیرامون تغییر ناگهانی رئیس دانشگاه تهران، گفت: متأسفانه در نظام بروکراسی ما دست دولت باز است که طبق سلیقه از وزیران ارشد تا پائین‌ترین سطح مدیریتی را تغییر دهد.

چوپان‌کاره اضافه کرد: تغییرات در عرصه مدیریتی باعث می‌شود که مدیرانی که تجربه خوبی دارند کنار بروند فقط به خاطر اینکه تفکرات سیاسی آنها با وزیر یکسان نیست.

وی افزود: بعد از اینکه رئیس دانشگاه تغییر کرد این که چه کسی قرار است این سمت را بگیرد خیلی مهم است برای اینکه مدیر جدید بخواهد به امور مسلط شود زمان می‌برد و این کار به تولید علمی کشور ضربه می‌زند.

چوپان‌کاره تصریح کرد: این چند سال اخیر تولید علمی کشور بسیار خوب و پرسرعت بوده است و ممکن است با تغییر رؤسای دانشگاه سرعت علمی کشور کند شود.

وی اضافه کرد: فرجی‌دانا همیشه می‌گفت تغییر رئیس دانشگاه تهران شایعه است و می‌گفت برنامه‌ای برای تغییر رئیس دانشگاه تهران ندارد ولی برخلاف گفته خود وی را کنار گذاشت.

چوپان‌کاره افزود: در کشورهای توسعه‌ یافته و پیشرفته شاهد چنین تغییرات گسترده‌ای در دولت‌های جدید نیستیم، در آمریکا رئیس‌جمهور جدید فقط می‌تواند 80 نفر را آن هم با تأئید کنگره عوض کند.

چوپان‌کاره در خاتمه افزود: باید برنامه‌ریزی‌ها طوری باشد که تغییرات در دانشگاه‌ها و هرجای دیگر باعث نشود به روند رشد آن مکان ضربه بزند و در این رابطه نیاز است قانون اصلاح شود.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها