امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62981
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در چهارمین یادواره و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در چهارمین یادواره و دومین آئین اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون که در اردوگاه شهید مسعودیان اهواز برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بویژه شهدای جامعه پزشکی گفت: احیا یک تفیذ الهی است. پدیده احیا بازگرداندن امید، الهام بخشی زندگی و حیات بخشیدن به انسان ها است که اقدامی ارزشمند به شمار می رود.

سردار سلامی با بیان اینکه پزشکان شهید ما فاتحان یک مسیر نورانی برای ساختن هویتی عظیم برای ملت ایران بودند، افزود: شهادت کسی که به منظور بازگرداندن زندگی یک انسان مجاهد جان خود را به خطر می اندازد انتهای ارتفاع شخصیتی است که یک فرد می تواند به آن دست یابد.

وی افزود: بسیاری از وقایع در تاریخ جاودانه و کهنگی ناپذیرند و گرد استهلاک بر عظمت شکوه آنها نمی نشیند؛ برخی انسان ها نیز شخصیت های سیال و انبساط پذیری دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه، عاشورا را نقطه ی تجلی همه جاودانگی ها دانست و اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس و شهدا تمثال و تندیس زنده ی عاشورا در قرن حاضر شدند؛ فرهنگ عاشورا در روح جامعه ما دمیده شد و هویت دفاع مقدس را شکل داد.

وی با بیان اینکه بدون الگو پذیری از عاشورا نمی توانستیم در جنگ پیروز شویم، گفت: جاودانگی حیات بخشی به مفاهیم، زنده نگه داشتن ارزش ها چنین شکوهی را برای ملت ایران خلق کرد؛ شهدا سازندگان امتداد درخشنده از مسیر سعادت تا ابد می باشند.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه هر ملتی با هویت خود عمل می کند، گفت: بدون هویت نمی توان به زندگی ادامه داد؛ هنر امام راحل، انقلاب اسلامی و شهدا بازیابی هنر زندگی عاشورایی ما بود.

وی با بیان اینکه بزرگی ملت ها به وسعت هویت و بزرگی آرمان ها و مساحت ذهنی آنهاست گفت: شهدا معمار اصلی ساخت یک اندیشه هویت بخش و اعتبار عزت آفرین برای جامعه ما هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: تصویری که امروز از ایران اسلامی در ذهن جهانیان نقش می بندد با تعابیر و مفاهیمی همچون اعتبار، آزادگی، هویت، جوانمردی، شکوه، عاطفه و انسانیت همراه است.

وی با بیان اینکه زمانی که ملتی به درجاتی از تفکر برسد که مرزهای جغرافیایی احساس و آرزوهای او را محدود نکند این ملت به اندازه کرانه این آرزوها بزرگ است، گفت: وقتی هنوز هم ما برای نجات مستضعفان جهان از جان گذشتگی کرده و شهید می دهیم بیانگر اوج احساس و عاطفه ملت ماست.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: اینکه دشمن تصور می کند ریشه هر شکستی در جبهه استکبار به جمهوری اسلامی ایران مربوط می شود نشانگر عظمت ایران اسلامی است و شهدا پایه گذاران این عظمت هستند.

وی افزود: شهدا اجازه تعیین سرنوشت و معادله سازی برای ما را از سوی قدرت های مادی ندادند و اجازه ندادند مسیر حرکت ما در آینده توسط بیگانگان ترسیم شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه دفاع مقدس هنرنمایی ملت ایران در مدفون کردن آرزوهای دشمن بود، گفت: تمامی عرصه هایی که دشمن برای ما چالش ایجاد کرد همه در مقیاسی جهانی بود؛ در مقطع کنونی نیز به همین شکل دنبال می شود.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: شهید دکتر رهنمون و شهدایی که مردانه ایستادند سرمایه ی معنوی ارزشمند و شعور و معرفت واقعی را در اراده ملت بوجود آوردند که تا ابد تعیین کننده رفتار دشمنان با ما باشد و عزت و اقتدار امروز ما به سبب آفرینش آن عظمت پایان ناپذیر است.

وی تصریح کرد: اگر اعتماد به نفس ایجاد شده در دوران دفاع مقدس نبود در برابر توطئه های دشمن در محاصره اقتصادی، انزوای سیاسی، عملیات روانی، جنگ اطلاعاتی و تهدید و ارعاب نظامی در شکل عملیاتی نمی توانستیم اینگونه با اقتدار ایستادگی کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه موقعیت جبهه استکبار در مقطع کنونی در همه صحنه ها نسبت به ما عملیاتی است، گفت: اما با این وجود ما توانستیم فضاهای راهبردی منطقه را از تسلط دشمن خارج کنیم؛ دشمنان ما دیگر در شرق مدیترانه و شمال آفریقا تأثیر گذار نیستند؛ دیگر اقتداری از جانب جبهه کفر برای تضعیف حکومت سوریه باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز مدل و الگویی جهانی ارائه کرده است، گفت: دشمنان به منظور جلوگیری از نفوذ این الگوی موفق که از شاخصه های مهمی برخوردار بود دست به هر اقدام و توطئه ای زدند حتی در حوزه های پیشرفت علمی دشمن با ترور دانشمندان ما سعی در متوقف کردن این مسیر داشت که بحمدالله در این عرصه نیز به توفیقی دست نیافت و شهادت دانشمندان ما نشانگر ماهیت پلید دشمنان شد.

وی افزود: امروز پرتاب ماهواره های ما به فضا و ساخت موشک ها و پیشرفت هایی که در تمام زمینه ها کسب می کنیم در اوج تحریم ها رقم می خورد؛ با اراده ملت ایران و هدایت و راهبری مقام معظم رهبری بر مشکلات هم فائق خواهیم آمد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما ایستاده ایم و از شهدا درس گرفته ایم که هر کجا دشمن ما را با چالشی مواجه کند ما در آن مسیر رشد خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه امروز حل معادلات منطقه ای جز با اراده ایران اسلامی ممکن نیست، گفت: تا کنون ما نخواسته ایم مانند دشمن از ابزارهای قدرتمان به نحو کاملی استفاده کنیم به دلیل آنکه همواره می خواستیم گردش جهان بر مدار آرامش باشد، میدان تأثیر ما بیش از آنچه که تصور می شود است.

سردار سلامی افزود: اگر بخواهیم شرایط جزر و مد ایجاد کنیم وضعیت دشمنان ما بسیار متفاوت خواهد بود که این حرکت در مرز افق های بلند و در کرانه آرزوهای بزرگ است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: نبرد ما با دشمن امروز جنبه دیپلماتیک قدرتمندی به خود گرفته که امیدواریم همانند دوران دفاع مقدس از عزت و اقتدار ملت و نظام دفاع کنیم.

سردار سلامی در پایان با تأکید بر اینکه قدرت دفاعی ما امروز اطمینان بخش تر از هر زمان دیگری است گفت: ما از مرز بازدارندگی عبور کرده ایم و دشمنان ما بر این امر واقفند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها