امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63001
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری اظهار داشت: رعایت اخلاق و ادب در جامعه اسلامی یک ضرورت است و تا اخلاق و ادب در جامعه رعایت نشود و اخلاق کریمه در جامعه حاکم نشود ایمان و عبادت کارساز نیستند.

وی تصریح کرد: اخلاق اسلامی سبب ایجاد پاکی دل و ایجاد انگیزه در جامعه می‌شود و سبب رفع بسیاری از امور در جامعه می‌شود.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب اسلامی ایران گفت: اقتصاد در اسلام هدف نیست ولی برای حفظ و جایگاه نظام اسلامی باید اقتصادی پویا قوی و در خور شان مردم داشته باشیم.

وی بیان داشت: آرامش و امنیت در جامعه بدون داشتن اقتصاد سالم امکان‌پذیر نیست و بدون داشتن اقتصاد مناسب انقلاب اسلامی ایران به اهداف اصلی که همان انتشار اسلام ناب محمدی است دست پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: اقتصاد مملکت اسلامی ایران باید بومی و مبتنی بر آموزهای اسلامی و ملی باشد.

امام جمعه موقت ساری گفت: عدالت در تولید و توزیع و میانه‌روی در اقتصاد مقاومتی مد نظر است و توجه به اقشار ضعیف جامعه نیز باید جدی گرفته شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران افزود: فعالیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اقتصادی به مردم واگذار شود و حکومت و قانون نظارت و هدایت این اقتصاد را برعهده گیرند.

یوسف‌پور به برگزاری اجلاسیه روسای مجلس 53 کشور اسلامی در ایران اشاره کرد و گفت: برگزاری این اجلاسیه جای تقدیر دارد ولی مشکل جهان اسلام بیشتر از این حرف‌ها است که با برگزاری این گونه اجلاسیه‌های ساماندهی شود.

وی تصریح کرد: کشورهای اسلامی با وجود منابع عظیم خدادادی در زیر سلطه استکبار اداره می‌شود و علت اصلی آن وجود تفرقه بین مسلمانان است.

امام جمعه موقت ساری بیان داشت: گروه‌های تکفیری و متحجر در کشورهای مختلف اسلامی دست‌شان به خون مسلمانان آلوده است و تلاش دارند که اسلام را دین خشن معرفی کنند.

یوسف‌پور به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در ژنو اشاره کرد و گفت:  در حالی این کشورها انرژی صلح‌آمیز ما را تهدیدی برای منافع خود می‌دانند که رهبر انقلاب اسلامی ایران بارها و بارها در محافل مختلف اعلام کرد که ایران به دنبال بمب هسته‌ای نیست.

وی خاطرنشان کرد: در میز مذاکرات هسته‌ای باید به بیانات رهبر انقلاب توجه داشته باشیم و برای رسیدن به اهداف مناسب در مذاکرات همه باید گوش به فرمان سخنان رهبر انقلاب اسلامی باشند.

امام جمعه ساری بیان داشت: درست است که با وجود تحریم‌ها مشکلاتی برای مردم و کشور به وجود می‌آید ولی نباید نسبت به منافع ملی بی‌توجه باشیم.

وی با نزدیک بودن به هفته تعلیم و تربیت در کشور گفت: تعلیم و تعلم دو واژه مقدس انسان‌ساز است که کرامت انسانی با رواج تعلیم و تعلم در جامعه امکان‌پذیر است.

یوسف‌پور در پایان تاکید کرد: اگر تعلیم با تربیت اسلامی همراه باشد اثرات آن در جامعه به نفع همه است.
انتهای پیام/86004/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها