امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63006
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی ظهر امروز در همایش بزرگ مجتمع فولاد ظفر نوین گستر بناب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی ظهر امروز در همایش بزرگ مجتمع فولاد ظفر نوین گستر بناب در اجتماع تولیدکنندگان صنایع فولاد با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی این نیست که ما هیچ چیز نخوریم و ریاضت بکشیم؛ اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد اسلامی و تکیه بر نیروی داخلی.

اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر نیروی داخلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر می‌خواهیم خود را به عنوان کشور الگو در دنیا مطرح کنیم، باید به نیروی داخلی بیشتر تکیه کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه ایران اسلامی امروز به عنوان یکی از الگوهای اقتصادی در دنیا مطرح است، اذعان کرد: برای اینکه به عنوان یک کشور پیشرفته باشیم، باید به تولید داخلی بها و اهمیت دهیم.

باقری بنابی با اشاره به مؤلفه‌های بخش تولید تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی باید با بالا بردن راندمان تولید به کیفیت تولید نیز توجه داشته باشیم تا بتوانیم با تولیدات خارجی رقابت کنیم، در غیر این صورت نمی‌توان با تولیدکنندگان خارجی رقابت کرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: بهترین کمکی که حاکمیت می‌خواهد انجام دهد، این است که اجرای مرحله دوم این طرح مانند نوبت اول نخواهد بود و با وجود اینکه قرار بود 30درصد اعتبارات از محل هدفمندی یارانه‌ها در بخش تولید جذب شود، اما این اتفاق نیفتاد و دولت جدید این قول را داده که آن را عملیاتی کند.

اختصاص 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تقویت بخش تولید

وی همچنین از اختصاص 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تقویت بخش تولید خبر داد و اظهار کرد: واحدهای تولیدی باید توجه داشته باشند که بسترهای لازم را برای بالا بردن میزان تولید و نیز بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی فراهم کنند.

باقری بنابی سپس بر لزوم توجه به بحث آموزش نیروی انسانی به ویژه در واحدهای تولیدی تأکید کرد و گفت: نیروی انسانی که در تمام مجموعه‌ها و واحدهای تولیدی کار می‌کنند، باید دارای امنیت شغلی باشند و در مجموعه‌ای که کارکنان آن از امنیت شغلی کافی برخوردار باشند، قطعاً در بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی نیز مثمرثمر خواهند بود.

با فرار از مشکلات هیچ مشکلی حل نمی‌شود

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه این کشور مال ماست و باید آن را بسازیم، تصریح کرد: با فرار از مشکلات هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

وی مسئولان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان را موظف کرد تا ضمن هماهنگی‌های لازم با مسئولان صدا و سیما این مجموعه و سایر مجموعه‌های تولیدی را در سطح استانی و ملی معرفی کنند و بیان داشت: این امر قطعاً در بحث بازاریابی واحدهای تولیدی نیز نتیجه‌بخش خواهد بود.

شهرستان بناب به عنوان قطب صنعتی در کشور مطرح است

باقری‌بنابی با بیان اینکه شهرستان بناب به عنوان قطب صنعتی در کشور مطرح است، تصریح کرد: نزدیک 20 درصد فولاد کشور در بناب تولید می‌شود و باید برای معرفی این ظرفیت گام برداریم.

نماینده مردم بناب درمجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی برای پیگیری و حل مشکلات واحدهای تولیدی این شهرستان اظهار کرد: هم‌اکنون حدود 500 نفر در مجتمع فولاد ظفر بناب به کار مشغولند و امیدواریم با افزایش ظرفیت تولید تعداد شاغلان این واحد به 4 هزار نفر افزایش یابد.

انتهای پیام/60001/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها