امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6303
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 115
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص محاسبه یک روز انفرادی معادل 10 روز حبس عادی گفت: نظر رهبری بر این بود که مجازات انفرادی ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص محاسبه یک روز انفرادی معادل 10 روز حبس عادی گفت: نظر رهبری بر این بود که مجازات انفرادی معادل 10 روز حبس عادی محسوب شود چرا که حبس انفرادی خود یک نوع شکنجه است و زندانی مجازاتی مضاعف را تحمل می‌کند.
وی افزود: ما در قانون جدید مجازات اسلامی چیزی به عنوان حبس انفرادی نداریم و علی القاعده به محض ابلاغ قانون جدید، اعمال مجازات انفرادی برای زندانیان غیر قانونی می‌شود.
سخنگوی کمیسیون قضایی با اشاره به آیین‌نامه زندان‌ها گفت: در آیین‌نامه زندان‌ها، نحوه اداره زندان و محل استراحت، کار و خوراک و لباس زندانی مشخص شده و اگر فردی از سوی مسئولی به انفرادی منتقل شد و یا زندانبان وی را به انفرادی منتقل کند، این اقدام خلاف قانون است.
نماینده مردم فریدن در ادامه تصریح کرد: چه کسی که مستقیماً دستور نگهداری فرد در سول انفرادی را بدهد و چه کسی که زندانی را در انفرادی نگه دارد هر دو اقدام خلاف قانون انجام داده‌اند و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها