امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63033
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 37
 حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس، به تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان ...

 حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس، به تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان پرداخت.

وی با اشاره به پیام حضور حماسی مردم در یوم‌الله 22 بهمن اظهار داشت: ما بعد از 35 سال در عرصه‌های منطقه‌ای به قله‌های بلند پیروزی دست‌یافته‌ایم. در مسئله داخلی نیز رسالت حاکمیت اسلام ناب محمدی و گفتمان علوی را جامه عمل پوشاندیم که رسیدن به این نقطه بدون وجود امام و رهبری ناممکن بود. در بُعد بین‌المللی نیز دنیا از انقلاب اسلامی ایران متاثر شده است و حضور حماسی مردم در 22 بهمن بار دیگر این پیام را به دنیا گوشزد کرد که روح اسلام و انقلاب در کالبد مردم همچنان جریان دارد.

* حقانیت رهبری و ملت ایران به دنیا ثابت شد

 وی در تشریح پیام‌های حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: در عرصه‌های مختلف علمی و اقتصادی به خودکفایی کامل رسیده‌ایم و امروز استقلال دفاعی، سیاسی و اقتصادی خود را مدیون مقاومت در برابر فشارهای نظام سلطه هستیم.

وی با بیان اینکه گستره نفوذ ایران در منطقه بسیار گسترده است، تصریح کرد: نظام استکباری غرب چندین جنگ مختلف را در منطقه به راه انداخت تا به اصطلاح خودشان، خاورمیانه جدید را شکل دهند اما اراده رهبری و مردم در برابر غرب ایستادگی کرد و امروز شاهد آن هستیم که ایران قدرت بلامنازع منطقه است. در واقع بدون حضور ایران در معادلات جهانی، تمام اقدامات شکست می‌خورد و این واقعیت انکارناپذیر کنونی است.

حجت‌الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه غرب تصور می‌‌کرد تحریم ها ایران را پای میز مذاکره کشانده است، عنوان کرد: ملت ایران به دنیا فهماند اهل گفتمان منطقی است اما هیچ‌گاه اهل سازش و تسلیم نیست و پس از توافق ژنو ثابت شد فرمایشات رهبری مبنی بر عهدشکنی و دروغگویی غرب صحیح بوده و خواهد بود.

وی بیان کرد : لازم بود این فرصت به غرب داده شود تا پای میز مذاکره با ایران بنشینند و در عمل حقانیت نظام و رهبری ثابت شود.

وی تصریح کرد: پیام اساسی حضور چشمگیر مردم در یوم‌الله 22 بهمن به رهبری انقلاب بود که ملت پای شجره طیبه ولایت فقیه ایستاده است و آماده جانفشانی در راه اهداف نظام است.

 * دولت با موضع انفعالی وارد مذاکره نشود

 وی با بیان اینکه پیام مهم راهپیمایی 22 بهمن استقامت و وحدت است در برابر صف کشی مستکبران است، اظهار داشت: دولتمردان باید این پیام را از ملت  و رهبری ایران دریافت کرده باشند که اگر قرار است وارد دیپلماسی با غرب شوند با موضع منطقی و عقلانی مذاکره کنند و از سازش و عقب‌نشینی از آرمان‌های انقلاب پرهیز کنند.

وی افزود: آمریکا با تحریم های یکجانبه خود می‌خواست به کشورهای منطقه ثابت کند تنها کشوری که در منطقه ایستادگی می‌کرد شکسته شده است و تسلیم خواسته های غرب می‌شود اما حضور مردم در حمایت از نظام و رهبری نشان داد مستکبران در خواب غفلت فرو رفته اند.

سعیدی با تاکید بر اینکه همچنان آمادگی داریم در برابر نظام سلطه بایستیم، ادامه داد: جبهه نظام سلطه فهمیده است که اگر قرار باشد نقطه برخوردی بوجود بیاید ملت عاشورایی و ولایی ایران همواره آماده اقدام عملی است.

 * راهپیمایی 22 بهمن تکرار رسوایی فتنه‌گران بود

 وی با بیان اینکه آمریکا با صدور بیانیه مبنی بر رفع حصر فتنه گران قصد داشت اختلاف بین مردم ایران را نمایش دهد، گفت: مردم پاسخ قاطعی به آمریکا و هم پیمانانش دادند و گفتند ما کسانی را که در شرایط حساس در زمین دشمن بازی کند و از نظام سلطه حمایت کند طرد می کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه یاد آور شد: با رفتار دوگانه غرب، فرمایشات رهبری مبنی بر خوشبین نبودن به مذاکرات تائید شد؛ در واقع میدان دادن به دیپلمات های کشورمان اتمام حجت با غرب بود.

وی ادامه داد: مسئله دیگر یادآوری این واقعیت به دشمنان است که در شرایط دشوار دچار خودباختگی نشدیم بلکه هنر مدیریت خود را نشان دادیم.

سعیدی در پایان تصریح کرد: عده ای القا می کنند که مشکلات معیشتی و اقتصادی بحران است در حالیکه این بحران نیست؛ ملتی که 35 سال در برابر زورگویان ایستادگی کرده است توان مدیریت خود را نشان داده است و با اصل قرار دادن اقتصاد مقاومتی ساختار درونی نظام را تقویت خواهیم کرد

 * از گردنه‌های سخت عبور خواهیم کرد             

 نماینده مقام معظم رهبری در سپاه با بیان اینکه هنر و درایت مردان سیاسی در این است که شرایط را مدیریت کنند، عنوان کرد: اگر قرار بر این بود که تسلیم شویم هیچوقت انقلاب نمی‌کردیم، ما برای رسیدن به استقلال سیاسی و اقتصادی خویش انقلاب کردیم و طبیعی است که قدرت های استبدادی و استعماری غرب علیه جمهوری اسلامی اردوکشی کنند اما به فضل الهی از این گردنه های سخت نیز مانند گذشته عبور خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقابله با حرف حق را پیامبر (ص) نیز پیش بینی می کرد اما دنیا بداند که قرار داشتن در شعب ابی طالب(ع) و در مضیقه بودن تنها یک خیال خام است. قرار گرفتن در برابر تحریم ها و غرب تنها عزت و سربلندی ایران را تداعی می کند نه اینکه در برابر اطراف خود محصور شده ایم و ناتوان گشته‌ایم.                            
 
انتهای پیام/    
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها