امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63037
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوکیو آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش شورای حکام این نهاد بین‌المللی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوکیو آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش شورای حکام این نهاد بین‌المللی از اقدام ایران برای رعایت مفاد توافق ژنو استقبال کرد.

در این گزارش 19 صفحه‌ای اقدامات ایران و پایبندی به تعهداتش در 24 نوامبر «یک گام مثبت» تلقی شده است. این گزارش تصریح می‌کند ایران در چارچوب زمانی سه ماهه 6 اقدام عملی که درباره آنها با آژانس توافق کرده بود را عملی کرده و آژانس عدم انحراف در مواد و تأسیسات هسته‌ای ایران را تأیید می‌کند.»

این گزارش همچنین خاطرنشان میکند که ایران میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده خود را کاهش داده است. آژانس علاوه بر این گزارش داده ایران میزان موادی که قابل تبدیل فوری به هسته‌‌های شکافت‌پذیر مورد استفاده در کلاهک‌های هسته‌ای هستند را به اندازه 20 درصد کاهش داده است. این اقدام از جمله گامهای اول توافق ژنو بوده است.

علی‌رغم این، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرده پیمان ژنو تغییری در آنچه به گفته این نهاد نظارتی سازمان ملل «برنامه هسته‌ای نظامی» ایران بوده ایجاد نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها