امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63089
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۷
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی وزیر کشور صبح امروز در حاشیه اولین نشست مدیران کل امور ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی وزیر کشور صبح امروز در حاشیه اولین نشست مدیران کل امور بانوان استانداری‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: این جلسه برای هماهنگی و ارزیابی عملکرد گذشته و برنامه‌های سال 93 بود.

وزیر کشور گفت: در این جلسه نقش مدیران کل امور بانوان در استان‌ها برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف در سطح استان‌ و ملی بررسی شد و اینکه چطور می‌توان این نقش را افزایش داده و جایگاه مناسب‌تری را برای آن در عمل ایجاد کنیم.

وی درباره تداوم این جلسات نیز گفت: تداوم این جلسات حتماً مثمر ثمر خواهد بود.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤالی درباره اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بیش از یک سال است که بر روی این موضوع هم در دفتر مقام معظم رهبری و هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام کار شده است و واقعاً مبانی اصول و سیاست‌های بسیار خوبی در حوزه مالی، اعتباری، تولید، سرمایه‌گذاری و سیاست خارجی طراحی شده و همه این تصمیمات باید در سطح ملی و در همه مناطق کشور اجرایی و عملیاتی شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما نیز در وزارت کشور کارگروه مشورتی اقتصادی داریم که در اولین جلسه این موضوع را بررسی کرده و اصول 24 گانه مقام معظم رهبری و وظایفی که آقای روحانی به دولت ابلاغ کرد در دستور کار قرار می‌دهیم.

وزیر کشور با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی واقعاً شکل بگیرد باید توان‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای را فعال کنیم اظهار داشت: از نظر بنده به عنوان وزیر کشور اگر برنامه‌ریزی درستی در سطح ملی شکل بگیرد همه استان‌ها توان اداره خود را دارند.

وزیر کشور گفت: البته این مسئله متفاوت خواهد بود و از نظر درجه توسعه برخی استان‌ها پایین‌تر هستند که باید کمک بیشتری دریافت کنند اما استان‌هایی داریم که می‌توانند این کار را انجام دهند و به صورت نمونه به یک یا دو استان گفته‌ایم بودجه سالانه را منهای بودجه عمومی بنویسند.

وی تأکید کرد: ما در حال حاضر در استانها، منابع درآمدی خوبی داریم که از محل مالیات‌ها، فعالیت‌های تولیدی و توریستی می‌توانند این کار را در سطح استان خود پیش برد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه به اقتصاد مقاومتی اعتقاد دارم گفت: در مدتی که در وزارت کشور هستم اقتصاد مقاومتی جزو اولویت‌های من خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه وزارت کشور برای پایان سال اظهار داشت: برنامه‌های خود را به همه استانها ابلاغ کردیم و اینکه ستادهای نوروزی خود را برپا کنند و هماهنگی‌های لازم را با دستگاه‌های مختلف انجام دهند.

وزیر کشور افزود: تدارکات لازم را برای اسکان، ترابری، ذخیره‌سازی کالاها به ویژه در استانهایی که زوار زیادی مثل خراسان رضوی را دارند، انجام داده‌ایم.

رحمانی فضلی تأکید کرد: همچنین به پلیس راه‌ها اعلام کرده‌ایم با ایجاد تسهیلات در عین دقت، کنترل و نظارت بیشتری بر جاده‌ها داشته باشند تا عید نوروز خوبی داشته باشیم.

رحمانی فضلی در پاسخ به سؤالی درباره تقسیمات کشوری نیز افزود: پیش‌نویس لایحه‌ای را نوشته و به دولت داده‌ایم و در آنجا باید در کمیسیون‌ها مطرح و تصویب شود.

وزیر کشور در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت 5 مرزبان ربوده شده نیز خاطرنشان کرد: پیگیری‌های ما به صورت جدی ادامه دارد، ملاقات‌ها با طرف پاکستانی صورت گرفته و آنها قول داده‌اند با ما همکاری مثبت و مؤثری در منطقه داشته باشند.

وی افزود: آنها نیروهایشان را به منطقه اعزام کرده‌اند و امیدواریم با توجه به تعامل مثبتی که در ملاقات‌ها از خود نشان دادند، به نتیجه خوبی برسیم.

وی ادامه داد: پاکستان را کشور دوست و همسایه خود می‌دانیم و با توجه به تعاملات ما و پاکستان حتماً باید در شرایط آرام و مطمئن، مسائل خود را حل کنیم.

وزیر کشور در پایان اظهار داشت: مدارک و مستندات لازم را به گروه‌هایی که اعزام شدند داده‌ایم و آنها مدارک را تحویل گرفتند و انتظار طبیعی‌ما این است پیگیری جدی داشته باشند و  مطابق زمان‌بندی انجام شده نتیجه مورد نظر را بگیریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها