امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63118
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ شب گذشته سید مرتضی نبوی در برنامه نگاه یک با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ شب گذشته سید مرتضی نبوی در برنامه نگاه یک با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اصولا بحث مقاومت که مطرح می‌شود باید به عنوان یک پارادایم (الگوی مسلط) در نظام اسلامی به آن نگاه کنیم و یک الگوی کلان و چارچوبی است که سایه خود را بر هر برنامه‌ای می‌اندازد. یعنی بحث مقاومت حیات بالنده جمهوری اسلامی است.

وی افزود: همچنین در قرآن به آن اشاره شده است و انسان نیز بر اساس آموزه‌ها باید از خود مقاومت در برابر مشکلات نشان دهد، تا به درجه  و اهداف مد نظر برسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دستگاهی که سیستم امنیتی و مقاومتی آن خوب کار کند می‌تواند در برابر بیماری‌ها از خود مقاومت نشان دهد و بر عکس اگر سیستم یا بدنی به صورت گلخانه‌ای باشد، از خود در مقابل سرما‌خوردگی مقاومت نشان نمی‌دهد.

نبوی با تاکید بر این که از لحاظ تولید علم در  منطقه مقام اول را داریم اما در بحث تجاری سازی علم راه زیادی داریم تصریح کرد: شاخصه‌های این موضوع در 60 شاخص تعریف شده و در 4 سرفصل کلی مطرح شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص فضای کسب و کار در کشور اظهار داشت: اگر شرایط به گونه‌ای باشد که رغبت ایجاد شود و مسیر را برای مردم هموار کند استفاده از پیشرفته‌ترین فن‌اوری‌ها برای مردم موضوعیت پیدا می‌کند، در مباحث مربوط به تولید و خدمات به اجبار از طریق فن‌آوری خواهد بود.

وی بیان کرد: اکنون مانعی بر سر راه داریم به نام بروکراسی لخت سنگین که در همه دولت‌های پس از انقلاب اسلامی وجود داشته و بودجه‌های دولتی حجیم‌تر شده است و همین دلیل نیازی دیده نمی‌شود که از تکنولوژی استفاده کنند، زیرا رقابتی وجود ندارد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها