امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63126
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید علی اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید علی اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اعلام این خبر‌ و با اشاره به عرضه ‌اوراق با حجم بالا در دوره اخیر تصریح کرد: میزان و عرضه اوراق مشارکت این بانک حداقل 6 برابر سایر عرضه های اوراق مشارکت دولتی بوده است و خوشبختانه بر اساس آمار میزان استقبال خریداران از این اوراق بسیار خوب ارزیابی می شود.

وی با انتقاد از برخی از اظهارنظرهای کارشناسان که موجب افت استقبال مردم نسبت به خرید اوراق شده بود خاطر نشان کرد:‌ علیرغم اینگونه اظهارنظرها و با توجه به‌ ‌نیاز مردم به وجه نقد در مقطع پایانی سال فروش اوراق مشارکت بانک مرکزی با استقبال چشمگیر حدود 75 درصدی هموطنان مواجه گردید.

وی در پاسخ به این سوال که تاخیر در ارایه آمار فروش اوراق مشارکت از جانب بانک مرکزی به چه دلیل بوده است، بیان کرد: فروش اوراق مشارکت به صورت پذیره نویسی(غیرسیستمی) انجام گرفت و به این دلیل زمان جمع‌آوری آمار میزان فروش از سراسر کشور قدری به طول انجامید.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در خصوص عدم تمدید زمان عرضه اوراق مشارکت تصریح کرد: با توجه به استقبال چشمگیر هموطنان و به منظور پیشگیری از تداخل و تزاحم عرضه گواهی سپرده بانک ها ، بانک مرکزی نیازی به تمدید عرضه اوراق نمی بیند.

روز گذشته خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در گزارشی اعلام کرد: در حالی که بانک مرکزی هنوز آماری از میزان فروش اوراق مشارکت خود که هفته قبل با سود جدید23 درصد منتشر شد ارائه نکرده است بانک های عرضه کننده، می‌گویند: استقبال بد نبوده و از سال قبل بهتر بوده است.

اوراق مشارکت بانک مرکزی از روز شنبه بیست و ششم بهمن ماه سال جاری با سود علی الحساب سالانه 23 توسط بانک‌های صادرات ، ملت و تجارت به متقاضیان عرضه شد .

اوراق مشارکت بانک مرکزی بی نام ، معاف از مالیات و قابل انتقال به غیر می باشد. همچنین نرخ سود بازخریدی این اوراق ، 20 درصد و مدت آن 6 ماهه می باشد که طی دو کوپن 3 ماهه به خریداران ارائه می گردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها