امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63136
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شانگهای دیلی کسری تراز تجاری ژاپن بر مبنای معیار ماهیانه به علت افزایش 25 درصدی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شانگهای دیلی کسری تراز تجاری ژاپن بر مبنای معیار ماهیانه به علت افزایش 25 درصدی میزان واردات ،به 27.4 میلیارد دلار(2.8 تریلیون ین) در ماه ژانویه رسیده و رکورد جدیدی را از خود بر جا گذاشته است.این مسئله نشان دهنده چالش این کشور در بازیابی رشد صادرات است.

تضعیف ارزش ین به موازات افزایش واردات نفت و گاز،غذا و سایر محصولات در طول سال گذشته موجب شکست ژاپن در افزایش میزان صادرات شده است.

وزارت امور مالی ژاپن اعلام کرد صادرات با افزایشی 9.5 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 5.25 تریلیون ین رسیده در حالی که میزان واردات به 8.04 تریلیون ین افزایش یافته است.

رکورد بیشترین کسری تجاری مربوط به ماه ژانویه سال 2013 به میزان 1.63 تریلیون ین بوده است.

وابستگی ژاپن به واردات نفت خام و گاز به ویژه پس از تعطیلی نیروگاه اتمی فوکوشیما در ماه مارس 2011 ،موجب افزایش واردات انرژی شده است.

اگرچه میزان واردات انرژی از لحاظ حجمی افزایش قابل توجهی نیافته است ولی به علت تضعیف ین در برابر دلار آمریکا،قیمت این محصولات افزایش یافته است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها