امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63138
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 98
جلسه هیئت مدیره بیمه اتکایی امین سه شنبه گذشته برگزار شد. در این جلسه ‌جواد سهامیان مقدم که به تازگی از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران کنار گذاشته ...

جلسه هیئت مدیره بیمه اتکایی امین سه شنبه گذشته برگزار شد. در این جلسه ‌جواد سهامیان مقدم که به تازگی از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران کنار گذاشته شده به عنوان نماینده شرکت گسترش سرمایه گذاری سبا (سرمایه‌گذاری بیمه ایران) به هیأت مدیره بیمه اتکایی امین معرفی و جایگزین مصطفی مطور زاده شد و با رای اعضا به عنوان رئیس هیأت مدیره این شرکت انتخاب شد.

اما هنوز دو روز از این جلسه نگذشته بود که مطورزاده عضو کنار گذاشته شده هیئت مدیره و نماینده مجلس هشتم، با حکم مدیرعامل جدید بیمه ایران به عنوان نماینده این شرکت در بیمه اتکایی امین معرفی و جایگزین سید مصطفی کیایی در هیأت مدیره  شد و بر این اساس کیایی هم اکنون فقط به عنوان مدیرعامل بیمه اتکایی امین مشغول فعالیت است.

این در حالی است که کیایی در مهرماه امسال به عنوان نماینده بیمه ایران در هیأت مدیره بیمه اتکایی امین انتخاب شده بود.

با وجود اینکه بیمه اتکایی امین در دو سال اخیر و علی رغم تحریم‌ها  سود عملیاتی بالایی کسب کرده و در رتبه‌بندی اخیر شرکت‌های بیمه در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفته است اما مشخص نیست تغییر در هیأت مدیره این شرکت با چه هدفی صورت گرفته است.

همچنین با توجه به اینکه این شرکت به صورت سهامی خاص فعال است برای بهبود و توسعه عملیات بیمه‌گری خود آماده عرضه بخشی از سهامش در بورس اوراق بهادار است اما برخی فشارها از سوی هیأت مدیره و برخی در بدنه دولت مانع از این اقدام شده است.

درحالی که دولت یازدهم در آغاز فعالیت خود بر عدم تغییرات وسیع منابع انسانی تأکید داشت در ماه‌های اخیر تغییرات به تمام بخشها و رده ها رسیده به گونه ای که برخی از آنها چندان هم بر اساس شایسته سالاری و بهبود وضعیت نیست و ظاهرا مسائل دیگری وجود دارد.

شرکت‌های  بیمه‌ ایران، بیمه‌ آسیا، سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران، گسترش سرمایه‌گذاری سبا،  شرکت بیمه‌ ایران‌معین، بیمه البرز، بیمه‌ دانا، بیمه‌ معلم و کارگزاری بورس بیمه‌ ایران سهامداران شرکت بیمه اتکائی امین هستند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها