امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63141
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، یکی از تحلیلگران آژانس امنیت ملی آمریکا در سال 1996 ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، یکی از تحلیلگران آژانس امنیت ملی آمریکا در سال 1996 در نشریه کریپتولوژیک کوارترلی متعلق به این سازمان نوشته بود که سازمان های اطلاعاتی و ارتش آمریکا برای استفاده از مزایای سیستم‌های کامپیوتری شبکه‌ای تمام اطلاعات طبقه‌بندی شده خود را درون سیستم‌هایی با مدیریت کامپیوتری شبکه‌ای قرار داده‌اند.

علی رغم این هشدار، سازمان جاسوسی آمریکا همچنان نسبت به این مسئله آسیب پذیر مانده است. وقتی که ادوارد اسنودن، اولین افشاگری خود را در سال گذشته انجام داد و علنی کرد، بسیاری از کامپیوترهای آژانس امنیت ملی ایالات متحده به خروجی های USB که امکان اتصال حافظه‌های خارجی و کپی برداری اطلاعات را به کاربران می داد مجهز بوده‌اند.

ادوارد اسنودن، به  عنوان پیمانکار  سابق آژانس امنیت ملی آمریکا  از دسترسی خود به اطلاعات سری استفاده کرده و هزاران سند محرمانه را از کامپیوترهای مدیریت شبکه کپی برداری کرده و ابتدا به هنگ کنگ و سپس به مسکو گریخت.

این مقاله در نسخه غیر محرمانه مجله در سال 2012 و پس از 16 سال منتشر شده است.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها