امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63145
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم کاردگر در نشست خبری خود با اشاره به سهم 1.8 درصدی صنعت بیمه از تولید ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم کاردگر در نشست خبری خود با اشاره به سهم 1.8 درصدی صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی اظهارداشت: از این نسبت بخش عمده‌ای مربوط به بیمه اموال می‌شود که در حوزه بیمه اموال هم سهم بیمه شخص ثالث بسیار بالاست.

وی افزود: در این زمینه باید برای تقویت بیمه‌های زندگی و توسعه آن برنامه‌ریزی مناسبی در صنعت بیمه انجام شود.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به عملکرد چند سال گذشته این شرکت گفت: در زمانی که تنها شرکت‌های دولتی فعال بودند سهم بیمه آسیا از بازار بیش 24 درصد بود و پس از ورود شرکت‌های خصوصی این سهم کاهش یافته، بطوری که عملکرد 9 ماهه صنعت بیمه نشان می‌دهد سهم بیمه آسیا تنها 9.5 درصد است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت خود در این شرکت از ابتدای مهرماه افزود: با توجه به شناختی که از همان ابتدا از صنعت بیمه داشتم، تیمی در هیأت مدیره تشکیل شد تا سیاست‌های کلان در 3 حوزه فنی اموال، اشخاص و مسئولیت، معاونت اداری مالی، حوزه بازاریابی و فروش تدوین شود که به محض تدوین به تمام معاونت‌ها ابلاغ شد.

مدیرعامل بیمه آسیا ادامه داد: در همان روزهای اول شورای معاونین تشکیل و نتایج آن در قالب دستور 10 ماده‌ای به تمام معاونت‌ها و کارمندان ابلاغ شد.

کاردگر با بیان اینکه بیشترین مشکلات شرکت بیمه آسیا به حوزه پرسنلی مربوط می‌شود افزود: نمایندگی‌ها و نیروی انسانی مجربی در این شرکت وجود دارد که با بررسی‌های صورت گرفته مشکلات پرسنلی احصاء و برای رفع آن اقداماتی در حال انجام است.

وی با اشاره به طرح طبقه‌بندی مشاغل گفت: این طرح از 17 مهرماه در دستور کار قرار گرفت و اولین جلسه بررسیی این طرح تشکیل و خلاصه طرح به تصویب رسید.

مدیرعامل بیمه آسیا با بیان اینکه در این مدت ارتباط چهره به چهره با تمامی همکاران شرکت در 24 استان انجام شد و از همه دعوت کردیم تا دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را پیرامون بهبود عملکرد شرکت ارائه دهند.

وی تصریح کرد: به کارکنان شرکت گفتیم مشکلات داخلی را به بیرون از مجموعه منتقل نکنید و هر مساله وجود دارد مطرح شود تا شرکت نسبت به حل آن اقدام کند

وی همچنین با اشاره به تشکیل اولین کارگروه بیمه‌های زندگی گفت: هم‌اکنون 4 تا 5 میلیون بیمه‌گذار در حوزه بیمه‌های زندگی وجود دارد که بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد پتانسیل افزایش تعداد بیمه‌گذاران به 50 میلیون نفر هم وجود دارد.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به عملکرد 6 ماهه صنعت بیمه در این شرکت گفت: در مجموع حق بیمه‌های به فروش رسیده توسط بیمه‌های آسیا در 6 ماهه اول امسال 12.3 درصد، نسبت ضریب خسارت 53 درصد و سهم این شرکت از پرتفوی صنعت بیمه 9.2 درصد بوده است؛ این در حالی است که رشد درآمد در کل صنعت بیمه 26 درصد و ضریب خسارت 51 درصد است.

کاردگر در این زمینه تصریح کرد: عملکرد 9 ماهه بهبود یافته بطوری که میزان درآمد شرکت در این مدت 17.3 درصد رشد داشته، پرتفوی این شرکت از کل صنعت بیمه با 0.3 درصد افزایش به 9.5 درصد رسیده و فاصله خسارت پرداختی بیمه آسیا به کل صنعت بیمه کاهش یافته است.

وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه با بانک مهر اقتصاد، متروی تهران  و شرکت مخابرات خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از این محل 40 میلیارد تومان درآمد حاصل شود.

کاردگر با بیان اینکه حسابرسی داخلی در این شرکت فعال شده است، گفت: پیش‌بینی برای سال آینده حداقل 144 میلیارد برای هر سهم است.

به گفته وی، رشد درآمد شرکت در ماه‌های مهر تا دی‌ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد بوده است و در 10 ماهه سال جاری 1230 میلیارد تومان حق بیمه دریافت شده که 700 میلیارد تومان آن بابت خسارت پرداخت شده است.

کاردگر با اشاره به سهم بخش‌های مختلف خدمات بیمه‌ای از عملکرد شرکت گفت: در 10 ماهه امسال سهم بیمه شخص ثالث 51 درصد، بیمه بدنه 14 درصد، بیمه درمان 12.3 درصد، آتش‌سوزی 5.2 درصد، باربری 2.9 درصد، عمر و پس‌انداز 5.5 درصد، حادثه 1.8 درصد و مسئولیت 4.8 درصد بوده است.

وی افزود: نسبت خسارت اتومبیل در 10 ماهه امسال 63 درصد برآورد شده است.

مدیرعامل بیمه آسیا تصریح کرد: این شرکت بیمه‌نامه‌ای برای ماه‌های محرم و صفر طراحی کرده که از 15 اسفند تا 15 اردیبهشت اعتبار خواهد داشت.

وی با اشاره به اعمال رفع تحریم از صنعت بیمه گفت: برای مهار تحریم‌ها در کوتاه‌مدت صندوقی تشکیل شد که ریسک‌های داخلی را پوشش می‌داد اما قطعاً این اقدامات در بلند مدت پاسخگو نخواهند بود که البته خوشبختانه با رفع تحریم در صورت بروز حادثه امکان انتقال ریسک به خارج از کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: با این سود نباید در مواجهه با رفع تحریم از صنعت بیمه شتابزده عمل کرد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها