امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63154
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن جلال‌پور ‌امروز در نشست خبری انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن جلال‌پور ‌امروز در نشست خبری انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی، ساختمانی و معدنی اظهار داشت: با باز شدن فضای مبادلات ایران پس از توافقات ژنو، باید از این فرصت‌ها استفاده کرده و تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز خود را از کشورهایی که تاکنون برای ما ممنوع بوده است، تامین کنیم.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: یکی از رسالت‌های ما این است که با کشورهای اتحادیه اروپا و 1+5 تعامل برقرار کنیم تا برخی مشکلات اقتصادی رفع شود.

وی افزود: به دلیلی شرایط تحریم، تاکنون مجبور بودیم با کشورهایی نظیر چین و هند تعامل کنیم اما با توافقات اخیر ژنو، تعامل با کشورهای اصلی سازنده ماشین‌آلات عمرانی، جدی‌تر شده است.

جلال‌پور با بیان اینکه در بحث تشکل‌ها، اتاق بازرگانی ایران کار جدی را آغاز کرده است، گفت: نظام تشکل‌های اتاق ایران در حال تدوین است و در چهار لایحه تشکل‌ها را خواهیم داشت.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: ادغام تشکل‌های موازی و به وجود آوردن تشکل مورد نیاز از مهمترین اهداف ما و در راستای قانون است.

وی بیان کرد: حاکمیت باید این موضوع را درک کند که هر کاری که مربوط به بخش خصوصی است باید توسط تشکل‌ها دنبال شود.

جلال‌پور اظهار داشت: نهضت ارزش افزوده در کشور و جلوگیری از صادرات مواد خام، مسأله مهمی است که زیرساخت‌های آن هنوز فراهم نیست.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: ما 15 میلیون تن واردات آهن و صادرات سنگ‌آهن داریم که باید با گام برداشتن تخصصی در این عرصه، مانع از صادرات سنگ آهن شویم.

وی اظهار داشت: البته صرفاً توجه به تولید فولاد کافی نیست بلکه باید به بحث انرژی و پیش‌نیازها در این‌باره توجه کرد که این وظیفه تشکل‌ها است.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: ضریب مکانیزاسیون معادن ما کمتر از 10 درصد است در حالی که نه در تولید و نه در واردات ماشین‌آلات عمرانی کار چندانی نکرده‌ایم.

وی تأکید کرد: رسالت تشکل‌ها این است که مجموعه‌های کاری را از نگاه بالا ببیند و به عنوان راهکار لایحه‌ای روی میز حاکمیت بگذارند.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها