امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63184
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یحیی آل اسحاق در همایش چشم‌انداز بازار کاشی و سرامیک عراق اظهار داشت: چرا باید ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یحیی آل اسحاق در همایش چشم‌انداز بازار کاشی و سرامیک عراق اظهار داشت: چرا باید کالای ایرانی را ارزان‌تر از کالای ترک در عراق بخرند؟ چرا امروز باید تجار ما را ترس برداشته باشد که نکند این بازار را از دست بدهیم؟

وی افزود: اگر در هر رشته فعالیت تفکر جهانی داشته باشیم حتی بازار داخل کشور را هم می‌توانیم حفظ کنیم اما اگر این تفکر وجود نداشته باشد ممکن است بازار داخلی را هم از دست بدهیم.

وی افزود:جلوی واردات بادکنک هم نمی‌توان را گرفت. با هیچ ابزاری نمی‌توان جلوی بازار جهانی در مقابل بازار داخلی ایستاد مگر اینکه جهانی فکر کنیم.

آل اسحاق گفت: اگر نتوانیم در یک رشته فعالیت که همه نوع مزیت داریم فعالیت مناسب داشته باشیم و از ترس از دست دادن بازارها به خود بلرزیم، باید به دنبال چرایی آن باشیم.

وی با تاکید بر اینکه آتیه بازارهای منطقه امیدوار‌کننده است، گفت: در بازارهای داخلی بازار کشورهای همسایه و بازار جهانی فرصت‌های زیادی وجود دارد و عراق امروز با عراق 10 سال دیگر متفاوت خواهد بود، چرا که یک برنامه بازسازی عظیم در عراق در حال شکل‌گیری است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مسائل در بازار عراق عدم کیفیت است گفت: عراق استاندارد‌های خودش را دارد و ما برای حضور در بازار عراق باید این استاندارد‌ها را شناسایی کنیم و رعایت آن را الزامی و ضروری بدانیم.

آل اسحاق از تجار عراق خواست تا برند خود و نوع فعالیت خود را در عراق به ثبت برسانند، چرا که زمان مبادلات مرزی و نگاه کوتاه مدت به بازار عراق به پایان رسیده است.

وی افزود: بازار عراق یک بازار میلیارد دلاری است لذا نمی‌توان به تنهایی در آن فعالیت کرد پس باید نگاه تشکلی و وحدت صنفی داشته باشیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق از تجار مرتبط با این حوزه خواست تا برای فعالیت‌های خود شبکه‌های پخش ایجاد کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار