امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63196
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 52
جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه امروز بحث حضور نمایندگان مجلس در فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بحث حضور بعضی از نمایندگان در هیأت‌های ورزشی در این جلسه با حضور برخی از وکلای ملت، نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و وزارت ورزش و جوانان بررسی شد و طرفین دیدگاه‌هایشان را مطرح کردند.

جعفرپور همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس موازین قانونی آن موضوعی که دستگاه‌های نظارتی بر آن تأکید دارند با قانون مطابقت دارد، یعنی بر طبق قانون نمایندگان نمی‌توانند در هیأت‌های ورزشی یا فدراسیون‌ها حضور پیدا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان وزارت ورزش و جوانان هم اعلام کردند که ما تابع قانون هستیم و آنچه قانون صراحت دارد را دنبال خواهیم کرد.

وی در همین زمینه گفت: طبق قانون منع تصدی دو شغل شامل نمایندگان هم می‌شود و به همین دلیل نمایندگان نمی‌توانند همزمان در فدراسیون‌ها، باشگاه‌ها، ورزشی یا کمیته ملی المپیک عضویت داشته باشند؛ نمایندگانی که در نهادهای یاد شده فعالیت می‌کنند باید از سمت خود استعفاء دهند.

وی در بیان جزئیات دیگر جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در این جلسه پیرامون توهین‌هایی که در برخی از نشریات به مقدسات می‌شود مباحثی مطرح شد.

جعفرپور ادامه داد: به نظر اعضای کمیسیون چنین نمونه‌هایی که اخیراً در روزنامه‌ آسمان هم مشاهده شد برای ارزیابی میزان تحمل بیان اینگونه مطالب است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین تصریح کرد: این کمیسیون خواستار این شده که دستگاه‌های قانونی و نظارتی به وظیفه خود در قبال این روزنامه عمل کرده و همانطوری که شاهد برخورد امام خمینی(ره) با کسانی بودیم که قصاص را غیرانسانی خوانده‌اند با این روزنامه قاطعانه برخورد شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها