امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6321
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 262
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، راشد الغنوشی رهبر جنبش اسلام گرای النهضه تونس امروز پنجشنبه در نشستی خبری درباره درگیری‌های دستگاه امنیتی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، راشد الغنوشی رهبر جنبش اسلام گرای النهضه تونس امروز پنجشنبه در نشستی خبری درباره درگیری‌های دستگاه امنیتی این کشور با تروریست‌ها اعلام کرد: تهدیدهای تروریستی در زمان رژیم مخلوع زین العابدین بن علی رئیس جمهور سابق این کشور بسیار خطرناکتر از تهدیدهای دوره کنونی بود.

الغنوشی گفت: آنچه در منطقه «سلیمان» و «روحیه» رخ داد وخیم تر از آن چیزی بود که هم اکنون در «جبل الشعانبی» می‌گذرد.

راشد الغنوشی به حوادثی که در سال 2006 در منطقه سلیمان در 40 کیلومتری پایتخت این کشور روی داد، اشاره کرد که در آن نیروهای امنیتی تونس با یک گروه مرکب از 30 افراطی تونسی و الجزایری درگیر شدند که در پی آن 15 نفر از جمله 12 تن از عناصر تندرو کشته شدند.

ارتش تونس هم اکنون 30 تن از عناصر تروریستی وابسته به القاعده در مغرب عربی را در کوه‌های الشعانبی و ارتفاعات الکاف در غرب این کشور تحت تعقیب قرار داده است.

الغنوشی گفت: هیچ توجیهی برای خشونت در تونس وجود ندارد. تونس کشور مسلمانی است که از همه آزادی‌ها از جمله آزادی بیان، عبادت و تعدد احزاب برخوردار است.

الغنوشی افزود: ما اجازه نمی‌دهیم تونس درگیر جنگ داخلی شود و به این منظور باید همه تونسی‌ها با یکدیگر متحد شوند.

وی افزود: وقتی برای گفت‌وگو با تروریست‌ها و افرادی که سلاح حمل می‌کنند نیست اکنون زمان پاکسازی کشور از تروریست‌ها است سپس با افرادی که سلاح خود را زمین بگذارند گفت‌وگو می‌کنیم.

رهبر جنبش اسلام گرای النهضه تاکید کرد: سلفی‌هایی که سلاح حمل نمی‌کنند و دست به خشونت نمی‌زنند فرزندان ما هستند و آماده گفت‌وگو با آنها هستیم تا از افکار افراطی خود دست بردارند.

الغنوشی تاثیر حوادث کوه‌های الشعانبی و درگیری نیروهای امنیتی با تندروها بر زمان برگزاری انتخابات در سال جاری این کشور را بعید دانست.

دستگیری یک لیبیایی متهم به انتقال مواد منفجره به تونس

از سوی دیگر وزارت کشور تونس امروز پنجشنبه اعلام کرد: پلیس این کشور یک لیبیایی را که قصد داشت مقداری مواد منفجره را وارد جنوب این کشور کند دستگیر کرد.

این منبع اعلام کرد: یگان ضد تروریسم نیروهای ارتش تونس دیروز چهارشنبه با کمک یگان‌های گارد ملی یک لیبیایی را که قصد داشت مقداری مواد منفجره تی ان تی را وارد تونس کند،‌ دستگیر کردند.

وزارت کشور تونس درباره مقدار مواد منفجره‌ای که توقیف شده است توضیحی نداد  ولی منابع محلی گفتند که 150 کیلو مواد منفجره تی ان تی در داخل یک صندوق در یک کشتی لیبیایی لنگر انداخته در بندر الکتف در نزدیکی بن قردان در چند کیلومتری مرز لیبی کشف شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها