امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63212
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، افزود: خطوط کلی‌ای که مقام معظم رهبری به عنوان سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ فرمودند در رهنمودهای خاص ایشان در سخنرانی‌ها پیرامون اقتصاد مقاومتی قبلاً مطرح شده بود. اگر دولت ها به این رهنمودها بطور کامل عمل می‌کردند ما اکنون چند گام تا خلق حماسه اقتصادی جلوتر بودیم.
 
حبیبی با اشاره به نامه رئیس جمهوری به رهبر معظم انقلاب درباره اجرای این سیاست‌ها بیان داشت: ما امیدواریم دولت در سال آینده موفق به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بشود. محل ظهور این سیاست‌ها در بودجه کل کشور است. اگر دولت در بودجه 93 غفلت‌هایی در این مورد داشته می‌تواند به صورت لایحه متمم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در بودجه سال آینده دقیق طراحی کند.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انضباط مالی دولت در تحقق حماسه اقتصادی خاطر نشان ساخت: مسئله مالیه عمومی فوق‌العاده مهم است. دولت باید به این امر اهتمام ویژه کند. در بند 17 سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی رهبری معظم انقلاب به موضوع اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی تاکید شده است اکنون فقط 6 درصد تولید ناخالص داخلی به مالیات اختصاص دارد در حالی که این میزان در اغلب کشورهای دنیا بالای 20 درصد است.
 
وی افزود: همچنین در بند 19 ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی موضوع شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیتها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری و ارزی اشاره شده است. دولت باید با یک نظارت دقیق بیت‌المال مسلمین را از دستبرد اغیار مصون سازد و این نمی شود جز آنکه مالیه عمومی رابر اساس قوانین و مقررات موضوعه سروسامان دهد. گزارش تفریغ بودجه سالانه نشان می‌دهد سامان درستی در این باره نداریم.
 
   

حبیبی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی رمز خلق حماسه اقتصادی است تا این رمزگشایی در دستگاهها و بنگاههای اقتصادی دولت صورت نگیرد نمی‌توانیم حرفی نو در عرصه اقتصاد بزنیم و به اهداف چشم‌انداز بیست ساله برسیم.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان اظهار داشت: عده‌ای در حال بزک کردن چهره آمریکا در ایران هستند تا جنایت‌ها و خیانتهای دولتهای آمریکا در نیم قرن اخیر در ایران را پاک کنند. همین‌ها هستند که می‌خواهند سلطه آمریکا را دوباره به ایران برگردانند و استبداد  دوره پهلوی را نوسازی کنند.
 
وی افزود: آمریکا با حمایت از سران فتنه آبرویی برای آنها باقی نگذاشته است. مع‌الاسف عده‌ای با پررویی بحث آزادی فتنه‌گران را در دستور کار دارند.
 
حبیبی با اشاره به گفتگوهای 1+5 با دیپلمات‌های کشورمان در وین گفت: حزب موتلفه اسلامی هم معتقد است که نباید به این مذاکرات دلخوش کنیم. آثار خوشبین نبودن به نتایج مذاکرات از هم اکنون روشن شده است. بنابر این ضرورت توجه مذاکره کنندگان ما به خط قرمز‌ها یک ضرورت قطعی دائمی است.
 
وی ادامه داد: با آنکه آژانس صریحاً نسبت به سلامت فعالیتهای هسته‌ای در ایران در تازه‌ترین گزارش خود اعتراف کرده و اعلام نموده ایران به تعهدات خود حتی فراتر عمل کرده است. اما آمریکاییها همچنان دست روی ماشه گزینه نظامی دارند و از طرفی هم به تعهدات خود عمل نکردند و در طول مدت گفتگوها برای سومین بار شرکتهای غربی طرف معامله با ایران را مورد تحریم و تنبیه قرار داده‌اند.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در مورد تحرک جدید اصلاح‌طلبان درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بیان داشت: درحالی که 2 سال مانده به برگزاری انتخابات آینده، اصلاح‌طلبان با حمله به شورای نگهبان به عنوان اصلی‌ترین نهاد حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام فعالیتهای انتخاباتی خود را کلید زدند. آنها با حمله به شورای نگهبان به سکولارها و بی تفاوتها پیام می‌دهند که می‌توانند در سبد رأی آنها جای داشته باشد.
 
وی با اشاره به توهین به مقدسات  در رسانه‌های اصلاح‌طلبان اظهار داشت: اصلاح‌طلبان دارند دوباره حساسیت‌های مردم و نظام نسبت به ارزشهای الهی و قرآنی را آزمایش می‌کنند. موضوع اهانت به حکم الهی قصاص در یک روزنامه اصلاح‌طلب و نیز زیر سئوال بردن فلسفه غدیر در روزنامه دیگر از جمله اقدامات آنها در حساسیت‌سنجی‌های آنان است.
 
حبیبی تصریح کرد: واقعاً باید متأسف  بود پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب در رسانه‌های اصلاح‌طلبی که تازه مجوز گرفته‌اند اهانتی به مقدسات بکنند که در مشروطه و نهضت ملی و نیز نهضت اسلامی امام خمینی(ره) مسبوق به سابقه است و مردم حساسیت موضع خود را در این باره بارها اعلام کرده‌اند. دولت و وزارت ارشاد علی القاعده نباید در این مورد بی طرف باشند.
 
وی تصریح کرد: جبهه ملی اوایل انقلاب به دلیل اینکه لایحه قصاص را غیر انسانی می‌دانست از سوی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی محکوم به ارتداد شد.
 
حبیبی با تشکر از واکنش قوه قضائیه نسبت به مجازات کسانی که اهانت به مقدسات را در دستور کار خود دارند، بیان داشت: ما از دولت می‌خواهیم نسبت به این پدیده زشت موضع بگیرد و از احکام الله دفاع کند، تا احساسات مردم جریحه‌دار نشود. اگر وزارت ارشاد به سیاست تساهل و تسامح ادامه دهد، دوران ننگین حاکمیت مهاجرانی بر ارشاد تکرار خواهد شد.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با تجلیل از مبارزات و سوابق انقلابی حاج ابوالفضل حاجی حیدری گفت: رحلت جانگداز آقای حاجی حیدری داغ تازه‌ای بر دل ما پس از درگذشت استاد عسکر اولادی و استاد پرورش بود.
 
وی در پایان افزود: مرحوم حاجی حیدری یک انقلابی پاکباز و متقی بود که در روزهای سخت مبارزه در کنار انقلابیون اولیه نهضت اسلامی امام خمینی قرار داشت. 13 سال زندان و شکنجه او را چون فولاد آبدیده کرده بود. سوابق خدمت به محرومان از او تصویری ساخت که در مبارزه با استبداد و فقر در جامعه ما جزو پیشتازان بود. خداوند او را رحمت کند و با اولیاء و شهدا و صدیقین محشورش بفرماید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار