امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63232
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رفع ایرادات شورای نگهبان از قانون احزاب و تشکل‌های سیاسی و بررسی جداول ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رفع ایرادات شورای نگهبان از قانون احزاب و تشکل‌های سیاسی و بررسی جداول حوزه‌های افتتاحیه در جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

امیر خجسته در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: به دنبال اصلاح قانون احزاب و تشکل‌های سیاسی در کمیسیون، مواردی از مصوبات آن توسط شورای محترم نگهبان محل ایراد واقع شده که در جلسه امروز این ایرادات رفع شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اصلاحات مدنظر شورای نگهبان را بیشتر اصلاح عبارتی ارزیابی کرده و گفت: همانطور که مجلس تصمیم و نظر بر حمایت از احزاب و تشکل‌های سیاسی دارد، شورای نگهبان نیز با نگرشی حمایتی این قانون را بررسی و اعلام نظر کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس افزود: امیدواریم با تصویب نهایی این قانون، وضعیت فعالیت احزاب تسهیل شده و امکان برخورداری احزاب از حقوقی همچون امان پشخ برنامه‌ها در صدا و سیما فراهم شود.

خجسته ابراز امیدواری کرد این قانون در اسرع وقت جهت اجرایی شدن، مراحل قانون خود را طی کند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه و افزایش 20نفر نمایندگان را دیگر برنامه کمیسیون عنوان کرده و گفت: یکی از برنامه‌های بسیار مهمی که در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی قرار گرفته و از حساسیت بسیاری برخوردار است، اصالح جداول حوزه‌های انتخابیه و افزایش 20 نفر به تعداد نمایندگان است.

خجسته افزود: تعداد پیشنهادات رسیده به این طرح قابل توجه بوده و کار گروهی ویژه در کمیسیون مسئول رسیدگی به این موضوع تعیین شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت این طرح گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت خاص این طرح مقرّر گردید تا در دستور جلسات کمیسیون، رسیدگی به این طرح به صورت ثابت تا پایان رسیدگی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها