امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63236
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۰
تعداد بازدید: 36
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ یکی از سخنرانان روز جمعه کنگره حزب اراده ملت، موسوی تبریزی دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ یکی از سخنرانان روز جمعه کنگره حزب اراده ملت، موسوی تبریزی دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه بود.

نقطه قابل تامل اینکه محور سخنرانی وی حمله به شورای نگهبان و زیر سوال بردن نظارت استصوابی بود. مشخص نیست اکنون که نه درفضای انتخابات هستیم وحدود 8 ماهی نیز هست که از انتخابات ریاست جمهوری گذشته، موسوی تبریزی با کدام هدف حمله به این نهاد که ضامن اسلامیت نظام است را دنبال می کند.

وی در این نشست بعد از زیر سوال بردن نظارت استصوابی مدعی شد برخی از اعضای فعلی شورای نگهبان قائل به رای مردم نیستند.

موسوی تبریزی در بخش دیگری از مراسم تصریح کرد: «برخی‌ها فکر می‌کردند راه واقعی نیز همین است و قطعا جایی که رای مردم باشد حاضر نیستند کنار بیایند چرا که در میان مردم بودن شایستگی می‌خواهد.»

اما شاید اگر چند صباحی به عقب برگردیم و مواضع این آقایان را در روزگار پرالتهاب فتنه 88 مرور کنیم مشخص خواهد شد واقعا ادعای قائل بودن این افراد به رای ملت و مردم‌سالاری تا چه حد صحت دارد.

کسی که در اوایل دهه 60 و در زمانی که در کسوت دادستانی کل کشور بود سزای اغتشاشگران را «اعدام» می‌دانست حال در جریان فتنه 88 نه تنها آنها را مستحق اعدام و حتی مجازات نمی داند که به دفاع تمام قد از آنها بر برخاسته و جالب اینکه خود نیز سردسته دعوت به اغتشاش و تجمع در مقابل نظام می ‌شود.

مرداد ماه سال 88 بعد از انتشار چندمین بیانیه میرحسین موسوی نگارنده این سطور طی مصاحبه‌‌ای با آقای موسوی تبریزی که در روزنامه جوان به چاپ رسید، خواستار موضع‌گیری وی در خصوص بیانیه موسوی مبنی بر دعوت مردم به شورش خیابانی شد. اما وی نه تنها از لزوم تمکین به رای مردم سخن نگفت بلکه با حمله به نهادهای حاکمیتی نظام و تشبیه نظام اسلامی به نظام طاغوت مدعی شد: «رژیم شاه به خاطر اینکه همین حرف‌ها را میزد طاغوتی بود، اگر این گونه نبود و حق مردم رو می‌داد طاغوت نمی‌شد، فرق نمی‌کند هر کس حق مردم را بخورد طاغوت است» تاسف آنکه جمله فوق با استقبال گسترده ضدانقلاب مواجه شد و در بسیاری از سایت ها و رسانه‌های این گروهک‌ها بازنشر یافت.

وی همچنین درباره لزوم قانون‌گرایی و تبعیت از قانون توسط کاندیداها نیز گفت: «قانون یعنی اینکه مردم بریزند داخل خیابان و حق خود را بگیرند این می‌شود قانون»

کسی که 4 سال پیش ریختن مردم داخل خیابان و گرفتن حقشان را جایگزین دموکراسی و حق رای مردم می دانست حال که شرایط عوض شده در یک نشست حزبی با فرار رو به جلو به فقهای شورای نگهبان حمله کرده و مدعی می شود اینان به رای مردم اعتنایی ندارند. به راستی این پارادوکسها را چگونه می توان حل کرد؟
حبیب ترکاشوند
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها