امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63247
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "دیدیه ریندرز"، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک، عصر امروز یکشنبه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "دیدیه ریندرز"، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک، عصر امروز یکشنبه با "علی لاریجانی"، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط دو کشور، گفت: گسترش همکاری‌های سیاسی و اقتصادی با بلژیک به‌ویژه در عرصه پارلمانی مورد حمایت مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات جاری ایران با گروه 1+5، پیرامون برنامه اقدام مشترک، گفت: مجلس شورای اسلامی بر نحوه اجرای توافقات نظارت دارد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به درک نادرست کشورهای غربی از واقعیات مسائل ایران، ابراز امیدواری کرد: با انجام گفتگوهای منظم درخصوص مسائل مختلف میان ایران و اروپا، سوءتفاهمات موجود از میان برود.

وی در ادامه، نسبت به توسعه همکاری‌های همه‌جانبه با اروپا ابراز امیدواری کرد.

"دیدیه ریندرز"، وزیر امور خارجه بلژیک نیز در ادامه این دیدار با اشاره به مناسبات دو کشور، گفت: دولت بلژیک از توسعه روابط با ایران در عرصه‌های مختلف استقبال می‌کند.

وزیر امور خارجه بلژیک در ادامه با تقدیر از اقدامات ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر، گفت: همکاری‌های دو کشور در این زمینه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وزیر امور خارجه بلژیک در ادامه نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه ابراز امیدواری کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها