امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63271
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 68
علی جنتی در حاشیه بازدید از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره اهانت اخیر روزنامه آسمان به اصول ...

علی جنتی در حاشیه بازدید از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره اهانت اخیر روزنامه آسمان به اصول الهی اظهار داشت: با توجه به اینکه هم‌اکنون دستگاه قضایی به این موضوع ورود پیدا کرده است و از آنجایی که دستگاه قضایی دستگاهی مستقل از سیستم اجرایی است بر اساس تفکیک قوا، این بخش وظیفه خود را انجام داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: اگر این موضوع در حوزه وزارت ارشاد بود، ‌بدون شک در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات مطرح و با حضور تمامی اعضا بحث و بررسی می‌شد.

وی اضافه کرد: پس از طرح موضوع در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات در نهایت در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شد که چه نوع برخوردی با این روزنامه صورت گیرد.

وزیر ارشاد در ادامه سخنان خود بیان داشت: با توجه به اینکه قوه قضاییه خودش در این موضوع ورود کرده است بنابراین باید منتظر بود و دید که داگاه چه تصمیمی را در این باره می‌گیرد.

جنتی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزارت ارشاد برای جلوگیری از ادامه دار بودن روند اهانت به ادیان و اصول الهی در مطبوعات چه راهکاری را پیش‌رو خواهد داشت، گفت: هر روزنامه‌‌ای چه آسمان و چه زمین چنانچه اهانتی به ادیان و اصول الهی داشته باشند خلاف قانون رفتار کرده است.

وزیر ارشاد افزود:‌ در قانون برخی از شخصیت‌هایی که حرمت آنها باید حفظ شود چنانچه روزنامه‌ای اهانتی داشته باشد مجازات‌هایی مطابق قانون برای آن در نظر گرفته می‌شود که در هیئت نظارت بر مطبوعات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

جنتی افزود: در مورد این دسته از مطبوعات بدون شک مطابق قانون اعمال مجازات‌ها انجام می‌شود. مشابه و سایر موارد نیز یا تذکر کتبی دریافت کرده‌اند یا به دادگاه ارجاع داده شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها