امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6328
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 165
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «سید حسن نصرالله» طی سخنانی به مناسبت افتتاح رادیو النور گفت: رسانه‌های جهان و منطقه بر دروغ استوار هستند ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «سید حسن نصرالله» طی سخنانی به مناسبت افتتاح رادیو النور گفت: رسانه‌های جهان و منطقه بر دروغ استوار هستند و آنها می‌دانند که دروغ می‌گویند. امروز وقتی شبکه‌های ماهواره‌ای را می‌بینید و یا خبری را می‌شنوید باید درباره آن دقت کنید تا ببینید دیگر رسانه‌ها چه خواهند گفت و منابع دیگر خبر را هم ببینید، برای مثال اخباری درباره درگیری‌هایی شدید در جایی منتشر می‌شود در حالی که در آنجا هیچ درگیری روی نداده است.

دبیر کل حزب الله گفت: ما در رسانه باید به صداقتمان، تعهدمان و امانتمان تمسک بجوییم و اجازه نداریم که به دیگران افترا بزنیم و یا آنها را ظالمانه متهم کنیم و در این صورت است که رسانه اعتبار پیدا می‌کند و موفقیت حاصل می‌شود.

دبیر کل حزب الله گفت: رسانه مقاومت تاکنون توانسته است با روشن کردن حق و حقیقت و دفاع از مقاومت در برابر اتهامات تروریسم و مقاصد شیطانی برای خدشه دار کردن مقاومت مقابله کند، اگرچه عمر شیطنت‌ها علیه مقاومت بالغ بر 30 سال است و این در کنار چهره اخلاقی و جهادی رسانه مقاومت و اخلاص آن در دفاع از کشور، امت و مقدسات و تخریب روحیه دشمن است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: رسانه‌های مقاومت به انجام تکلیف جهادی خود در کنار همه پایگاه‌های مقاومت که چشم به پیروزی دوخته‌اند ادامه می‌دهند.

دبیر کل حزب الله گفت: خطراتی امروز قضیه فلسطین را شامل سرزمین‌های فلسطینی و هویت فلسطینی را تهدید می‌کند. زمین ممکن است که صدها سال در اشغال باشد اما وقتی هویت اشغالگران به رسمیت شناخته نشود معنایش این است که اشغالگری ادامه دارد اما به رسمیت شناختن اشغالگران به معنای پایان مناقشه است.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: آنچه در منطقه جریان دارد به دشمن کمک می‌کند تا از فرصت فراهم شده استفاده کند و دشمن بهره گیری از فرصت‌ها را خوب بلد است و ما امتی هستیم که فرصت‌ها را از دست می‌دهیم.

وی گفت: وقتی یک اسرائیلی نگاه می‌کند و دیگران را ساکت می‌بیند از فرصت استفاده می‌کند و حتی زمانی که می‌بیند اتحادیه کشورهای عربی پس از بهار عربی آمادگی بیشتری برای امتیازدهی از حقوق فلسطینیان دارد.

نصرالله در ادامه صحبت‌های خود گفت: کشورهای عربی در طرح اخیر خود امتیازات خطرناکی را به رژیم صهیونیستی دادند، این در حالی است که انتظار می‌رفت در جریان بهار عربی بیشترین امتیازات به نفع فلسطینی‌ها گرفته شود. کوتاه آمدن اخیر اعراب مقابل اسرائیل ننگ تاریخی است.

در بحبوحه بهار عربی و بیداری‌های ملل، دشمن صهیونیستی در وحشت شدیدی به سر می‌برد. ملت فلسطین امیدوار بود که بهار عربی کشورهای عربی را به حقوق فلسطینیان پایبندتر کند اما وقتی وزرای کشورهای عربی آماده امتیازدهی از حقوق فلسطینیان هستند آیا این امر ناراحت کننده نیست؟

سید حسن نصرالله گفت: سوریه با جنگ شدیدی روبه رو است و تحولات لبنان هم که مشهود است و تصور می‌کنند که ایران در تحریم به سر می‌برد و در همین حال اتحادیه عرب، فلسطین و آوارگان فلسطینی و مسجد الاقصی و کلیسای مقدس در فلسطین را باری می‌داند که دیر زمانی است بر دوش آنها سنگینی می‌کند، بنابراین به تعبیر خود باید شجاعت به خرج بدهند و این را بگویند.

بنابراین می‌بینیم که اعراب هر زمانی که فرصتی را به دست می‌آورند اقدام به امتیازدهی می‌کنند و این در حالی است که روزی گفته می‌شد که جهان عرب در صورت هر گونه اقدامی علیه مسجد الاقصی به پا خواهد ایستاد.

دبیر کل حزب الله گفت: متاسفانه برخی افراد می‌گویند اولویت مسجد الاقصی نیست اولویت این است که ما چگونه یکدیگر را در سوریه و عراق بکشیم و چگونه لبنان را به پرتگاه سوق دهیم.

سید حسن نصرالله گفت: چیزی که خواسته شده این است که کشورهای عربی و نه تنها فلسطینیان رسما اسرائیل را به رسمیت بشناسند و همین مساله کری را به منطقه کشاند، اما مردم باید بدانند که خطرات به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک کشور با از بین رفتن مساله بازگشت آوارگان فلسطینی، مقدسات اسلامی و فلسطینیان 1948 و مبارزات ملت فلسطین از صدها سال پیش تاکنون است.

سید حسن نصرالله خطاب به اعراب که برای امتیازدهی به اسرائیل از حقوق فلسطینیان اعلام آمادگی کرده‌اند گفت: آماده نیستید که به مسلمانان اهل تسنن در سومالی که از گرسنگی می‌میرند پول بدهید؟ آماده نیستید که از فلسطینیان ساکن قدس حمایت کنید تا در سرزمینشان بمانند اما آماده‌اید که به یهودیان پول و غرامت بپردازید.

سید حسن نصرالله گفت: خطراتی بزرگ از لحاظ فرهنگی، محیط زیستی، اقتصادی و غیره قضیه فلسطین را تهدید می‌کند از جمله تلاش‌های اسرائیل چیزی است که اکنون جریان دارد؛ شامل تخریب مسجد الاقصی، حمله به فلسطینیان قدس، هتک حرمت قبله اول مسلمانان و دستگیری مفتی فلسطین است.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: ملت فلسطین با همه اعضا و جوارح خود و با زنان و کودکانش از مسجد الاقصی دفاع می‌کند و ما به اعراب می‌گوییم به فریاد قدس برسید و آنها اسم سوریه را می‌آورند این نگرانی‌ها وجود دارد که مساله ورود شهرک نشینان صهیونیست به داخل مسجد الاقصی امری طبیعی شود قبل از اینکه به موضوع اقدام صهیونیست‌ها در ساختن مجسمه هیکل در زیر زمین مسجدالاقصی شویم.

سید حسن نصرالله گفت: همه برادران و خواهران فلسطینی این ملت قربانی و شریف که بیشتر از توان خود تحمل می‌کند و این ملت رنج دیده و ستم کشیده که اعراب با آن معامله می‌کنند باید از فلسطین، لبنان، عراق، اردن و سوریه و همه منطقه بپرسیم به کجا می‌روند و اینکه موضع خود را جدی کنیم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: باید موضع پارلمان اردن را ستود و به آن تبریک گفت. در این شرایط سخت این گونه موضعی از پارلمان اردن سر زده می‌شود این اقدامی قدرتمندانه است.
ادامه دارد...
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها