امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63284
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز با حضور حسن نجفی سولاری و سایر معاونان این مرکز از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز با حضور حسن نجفی سولاری و سایر معاونان این مرکز از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال بازدید کرد.

در این بازدید مسائل و مشکلات موجود در این مرکز به منظور پیشبرد اهداف و برنامه‌‌ها بازگو شد و در مواردی راهکارهایی و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه شد.

بازگو کردن برخی از فعالیت‌های پایگاه‌های دیجیتال و همچنین ایجاد سه شبکه ‌IT در صدا و سیما، ایجاد تور مجازی و ... از جمله موارد عنوان شده در این بازدید بود.

بر اساس این گزارش، بر ضرورت توجه به مقوله سلامت الکترونیک تأکید شد و عنوان شد که هم‌‌اکنون 40 مرکز به شبکه رسانه‌های دیجیتال متصل شده‌ است.

در این بازدید حسن نجفی سولاری، رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال بر ضرورت تخصیص بودجه‌ای مناسب به منظور پیشبرد فعالیت‌ها در این مرکز تأکید کرد و بیان داشت: برای 2 سال آینده حداقل بودجه‌ای برابر 250 میلیارد تومان نیاز است.

در ادامه این بازدید با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیاح مدیر رسانه‌‌های همراه و هوشمند به فعالیت‌های این بخش اشاره کرد و بیان داشت:‌ در این بخش بر اساس اقدامات صورت گرفته سامانه‌های پیامکی انبوه ملزم شدند تا کارت شناسایی و کد ملی اخذ کنند.

وی گفت: ‌این بخش در حوزه وزارت ارشاد زیرمجموعه‌هایی از جمله معاونت قرآن و عترت، سازمان امور سینمایی، دفتر شعر و موسیقی،‌ بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، معاونت امور هنری، معاونت امور فرهنگی و معاونت امور مطبوعاتی را در دل خود جای داده است و فعالیت‌های مرتبط با این حوزه را پوشش می‌دهد.

سیاح با بیان اینکه همراه اول پیامک‌های انبوه را به افراد می‌فروشد، گفت:‌ بر همین اساس مقررات ارسال این پیامک‌ها در این بخش مشخص می‌شود و با سازمان‌های ذی‌ربط برای ارسال پیامک‌ها هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی با انتقاد از عدم نظارت بر تلفن‌های هوشمند، افزود: متأسفانه مشاهده می‌شود که مسائل جنسی با گرفتن چند شماره توسط این تلفن‌های هوشمند بازگو می‌شود و ممکن مخاطب کودکان باشد که این مسئله بسیار آسیب‌زا خواهد بود.

سیاح گفت:‌ بر همین اساس این مرکز اقدام به کنترل تلفن‌های هوشمند کرده است.

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: لایحه قانون تبلیغات به دولت داده شده و مقرر شده است برای ساماندهی تبلیغات کار جدی صورت گیرد.

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرکز رسانه‌‌های برخط بازدید و با مجموعه فعالیت‌‌های این مرکز از نزدیک آشنا شد.

الهام معاون مرکز رسانه‌های برخط با بیان اینکه مجوز فعالیت در حوزه رسانه‌های دیجیتال در این مرکز صادر می‌شود، گفت:‌ تاکنون 64 هزار سایت ثبت شده است و تخلفات توسط فیلترینگ بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته بیش از 5000 سایت به لحاظ دارا بودن مجوز بررسی شده است، افزود: متاسفانه مرجع اطلاعات در اینترنت ویکی پدیا شده است به طوری‌که این مرکز عنوان شهید را حذف از ابتدای نام شهیدان حذف کرده است؛ این مرکز درصدد است اینگونه نیرنگ‌ها را از میان بردارد.

در ادامه بازدیدی که از مرکز نشر دیجیتال صورت گرفت، مدیر این بخش ابراز داشت: در این بخش دو فعالیت صدور مجوز و اجازه تکثیر داده می‌شود.

وی بیان داشت:‌ هر واحدی که بیش از یک هزار انتشار داشته باشد نیازمند اخذ مجوز است، البته پیش از این فرآیند صدور مجوز‌ها طولانی بود اما امروز مجوز‌های موقت ظرف مدت حداکثر 3 ماه صادر می‌شود.

وزیر ارشاد در بازدید از این بخش با تأکید بر ضرورت معافیت فعالان حوزه رسانه‌های دیجیتال از پرداخت مالیات، گفت:‌ در این باره دو راهکار وجود که می‌‌توان از طریق مجلس و سازمان امور مالیاتی اقدامات و هماهنگی‌های لازم را صورت داد.

حسن نجفی سولاری، رئیس مرکز رسانه‌‌های دیجیتال نیز بیان داشت: در این بخش شرایط لازم برای صادرات محصولات فراهم است.

سولاری همچنین با بیان اینکه تا کنون 13هزار فعال در این حوزه از قبیل دانش‌آموز تا ارگان‌های حکومتی با این مرکز ارتباط گرفته‌اند، گفت:‌ مرکز آمار ایران سرشماری کارآفرینان و خلاقان حوزه رسانه‌های دیجیتال ایران را انجام می‌دهد.

همچین صادقی، مشاور رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال از برگزاری کنفرانس بین المللی رسانه‌های دیجیتال سخن به میان آورد و بیان داشت: در این کنفرانس شخصت‌های برتر در این حوزه از داخل و خارج از کشور از جمله استرالیا و کانادا حضور می‌یابند.

سولاری بیان داشت: در این کنفرانس یک سال خوراک علمی برای صدا و سیما فراهم می‌شود.

همچنین حسین واعظیان مدیرکل روابط عمومی این مرکز از اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره‌های رسانه‌های دیجیتال سخن به میان آورد و بیان داشت: جشنواره رسانه‌های دیجیتال طی دو ماه آینده برگزار می‌شود آثار رسیده و ارزیابی شده است.

در پایان وزیر ارشاد از فروشگاه و مؤسسه تار بازدید و دیدن و به عمل آورد.

انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها