امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6329
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» در ادامه سخنرانی خود به موضوع حمله رژیم صهیونیستی به سوریه اشاره کرد و گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» در ادامه سخنرانی خود به موضوع حمله رژیم صهیونیستی به سوریه اشاره کرد و گفت: مواضع و تحلیل‌های فراوانی را در این باره شنیدیم. باید در این جا توقف کنیم و درباره این حمله صحبت کنیم.

وی گفت: البته اسرائیل هدف‌هایی دارد و تلاش می‌کند که این اهداف را محقق سازد. همواره یکی از هدف‌های دشمن اسرائیلی و غیر آن، ‌این بود که سوریه را از معادله دشمنی با اسرائیل خارج کند. سوریه تا کنون معاهده صلح با اسرائیل  را برخلاف باقی کشورها امضا نکرده است و همه می‌دانند که سوریه چه کاری کرد. روزی خواهد آمد که برادرانمان در مقاومت فلسطین در جلسه‌های داخلی خود خواهند گفت که هیچ نظامی همانند نظام بشار اسد از ما دفاع و حمایت نکرد.

نصرالله ادامه داد: اسرائیل می‌داند که از مهمترین منابع قدرت مقاومت سوریه و البته ایران است. اسرائیلی‌ها می‌گویند که هرگز اجازه انتقال سلاح  بر هم زننده توازن [به مقاومت] را در این مرحله نخواهند داد و مانع از افزایش قدرت مقاومت در لبنان خواهد شد و هرگز اجازه نخواهند داد که به سلاح‌های مقاومت اضافه شود.

وی گفت: اسرائیل دمشق را بمباران کرد و خواست بگوید که هدف از حمله به سوریه به زمین زدن سوریه و خارج کردن این کشور از معادله جنگ با دشمن است و هدف این حملات خروج نهایی سوریه از معادله جنگ با دشمن اسرائیلی است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: صحبت‌ها درباره کشته شدن 300 نفر در حمله اسرائیل به دمشق دروغ بوده و بر اساس اطلاعاتم فقط 4 نفر در این حملات کشته شدند که این شهدا نیز از نظامیانی بودند که از این مکان‌ها محافظت می‌کردند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: برخی‌ها دوست دارند که سوریه از سوی اسرائیل مورد حمله قرار گیرد. اما پاسخ سوریه به این حمله این بود که ای اسرائیلی بدان که سوریه به مقاومت سلاح خواهد داد و این تصمیم استراتژیک بزرگی است و بیشتر از این، سوریه به مقاومت سلاح‌های قدرتمندتر و بزرگتری خواهد داد.

وی گفت: نظام عربی چه از کشورهای بهار عربی و یا غیره را به من نشان دهید که جرات دادن یک تفنگ و نه سلاح منحصر به فرد به مقاومت را داشته باشد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: این پاسخ، واکنش بزرگتری از بمباران فلسطین اشغالی خواهد بود. پاسخ دوم سوریه این است که جبهه مقاومت مردمی را در جولان ایجاد کند و این طبیعی است. به سوریه حمله کردید و این بدان معنا است که مقاومت مردمی درجولان اشغالی می‌تواند امکان پذیر باشد.

نصرالله ادامه داد: اسرائیلی‌ها نامه‌های اطمینان بخش و نامه‌های آرام کننده برای سوریه ارسال کردند.

وی گفت: ما در مقاومت لبنان اعلام می‌کنیم که آماده دریافت هرگونه سلاح‌ منحصر بفرد هستیم و از این سلاح حمایت کرده و با این سلاح از ملت، سرزمین و مقدساتمان دفاع کنیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما در مقاومت لبنان اعلام می‌کنیم که ما در کنار مقاومت مردمی سوریه ایستاده‌ایم و برای آزادی جولان سوریه به آنها کمک و آموزش می‌دهیم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: برای کسانی که می‌خواهند مسجد اقصی برای مردمش باقی بماند و مقدسات فلسطینی، مسیحی و اسلامی باقی بماند و فلسطین بازگردد و آروزهای فلسطینی‌ها محقق شود باید گفت که این آرزوها نه در اتحادیه عرب و نه در سازمان ملل و نه در شورای امنیت و نه در سازمان همکاری اسلامی محقق می‌شود. از همان ابتدا نیز تنها گزینه مقاومت بوده و هیچ کسی را در نمی‌یابید که در کنار شما بماند مگر کسی که طی ده‌ها سال گذشته در کنارتان ایستاده بود.

سید حسن نصرالله گفت: اوضاع از بد به بدتر تبدیل می‌شود به همین دلیل بر پایه‌های قدرت محور مقاومت محافظت کنید. هرگونه تلاش برای جلوگیری از سرنگونی سوریه، تلاش برای نجات قدس و مسجد الاقصی و فلسطین است.

وی ادامه داد: توطئه‌ها علیه سوریه را متوقف کنید و آزاده‌ها و شریفان دنیا به پا خواسته و در راستای ایجاد راه حل گام بردارند. ننگ است که آمریکای توطئه‌گر کسی باشد که راه حلی برای سوریه بیاید و اتحادیه عرب کسی باشد که سوریه را نابود کرده باشد.
ادامه دارد...
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها