امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63296
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 60
وجیه‌الله پرویزی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جشنواره ...

وجیه‌الله پرویزی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جشنواره خیرین مدرسه‌ساز اظهار داشت: در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از 20 خیّر و افرادی که در ساخت و تجهیز مدرسه فعالیت داشتند، تقدیر می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزانی که در مدارس خیّر ساز توانستند رتبه‌های علمی، هنری و قرآنی کسب کنند نیز  تجلیل می‌شوند و گزارشی در مورد نیازهای خودمان در خصوص آموزش و پرورش استثنایی اعلام می‌کنیم تا نقشه راهی برای خیرین در امر مشارکت باشد.

پرویزی به افتتاح اولین گلخانه خیّر ساز رشته کشت گیاهان آپارتمانی اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های خانواده‌های استثنایی، وجود رشته‌هایی متناسب با ویژگی‌های فرزندانشان و آینده شغلی آنان است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: برخی گروه‌ها را داریم که نمی‌توانند در هر رشته فنی و حرفه‌ای وارد شوند؛ برای مثال گروه اوتیسم هستند که دارای اختلالات هیجانی بوده و ابزار کار برای آنها عواقب وخیمی دارد.

وی ادامه داد: در این راستا برنامه‌هایی برای دانش آموزان اوتیسم داریم و رشته‌هایی را وارد کرده و توسعه کمی و کیفی می‌دهیم و با توجه به اینکه این دانش‌آموزان وارد مقطع متوسطه حرفه‌ای شدند باید برای آنها طراحی رشته داشته باشیم.

پرویزی با بیان اینکه یکی از این رشته‌ها، رشته کشت گیاهان آپارتمانی است گفت: از دو سال پیش برنامه‌ریزی این رشته را انجام دادیم و امروز اولین گلخانه تخصصی رشته کشت گیاهان آپارتمانی برای دانش‌آموزان استثنایی در سطح کشور که توسط خیرین ایجاد شده است، افتتاح می‌شود.

وی به ویژگی‌های اولین گلخانه تخصصی رشته کشت گیاهان آپارتمانی اشاره کرد و افزود: این گلخانه در متراژ 250 متر مربع با پوشش تمام پلی کربنات بوده و دارای لوله کشی آبیاری زمینی و هوایی، سیستم گرمایشی و سرمایشی و یک کلاس تئوری است که در آن، انواع گیاهان آپارتمانی و کاکتوس‌ها از طریق قلمه زدن و نشاء به دانش‌آموزان آموزش داده می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها