امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63303
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آزادلیق چاپ باکو، عارف یونس کارشناس مشهور سیاسی جمهوری آذربایجان گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آزادلیق چاپ باکو، عارف یونس کارشناس مشهور سیاسی جمهوری آذربایجان گفت: نمایندگی کمیته امداد به اقشار مختلف مردم جمهوری آذربایجان به طور جدی کمک کرده است، ولی باکو بدون مستنداتی مدعی است که این سازمان مشغول فعالیت دینی در جمهوری آذربایجان است، حال آنکه سایر نهادهای بشردوستانه نظیر بنیاد بشردوستانه کاتولیک فعالیت می‌کنند و باکو علیه آنها موضعی نمی‌گیرد.

وی افزود: اگر مقامات جمهوری آذربایجان فکر می‌کنند که دولت آذربایجان پول دارد و خودش این کار را برعهده خواهد گرفت، تحت این شرایط این سؤال به وجود می‌آید پس چرا تاکنون مشغول این کار نشده‌اید؟ چرا شرکت کنندگان جنگ قره باغ خودسوزی می‌کنند؟

عارف یونس تاکید کرد:به نظرم، کمیته امداد امام خمینی (ره) اقدامات بسیار خوبی انجام داده بود و تعطیلی این کمیته مطلوب نبود.

این کارشناس با ارزیابی تعطیلی این کمیته به عنوان خوشخدمتی باکو برای غرب، افزود: دولت آذربایجان اقدامات خود را مطابق اهداف آمریکا انجام می‌دهد و تعطیلی نمایندگی کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در همین راستاست.

جمهوری آذربایجان در چارچوب سیاست‌های ضد ایرانی خود و پس از غصب یک زمین متعلق به ایران در باکو، نمایندگی‌های الهدی، جامعه المصطفی، کمیته امداد باکو و دیگر شهرستانها، کلینیک طبی امام علی (ع) را تعطیل و همچنین 8 کارمند نهادهای ایرانی که دارای گذرنامه خدمتی یا سیاسی بودند دییورت کرده یا مانع بازگشت شان به باکو شده است.

ناظران معتقدند تدوام حمایت های استراتژیک ایران از جمهوری اذربایجان و انفعال وزارت امور خارجه کشورمان و عدم اقدامات متقابل و قاطع دلیل اصلی تدوام سیاست های غیر دوستانه جمهوری آذربایجان علیه نهادهای ایرانی است.
 
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها