امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63312
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دیشب نزدیک نقطه ایست و بازرسی نیروهای ارتش لبنان در منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دیشب نزدیک نقطه ایست و بازرسی نیروهای ارتش لبنان در منطقه "جسرالعاصی" در شهر هرمل، بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده دو نفر از نیروهای ارتش این کشور کشته شدند.
 
 "نسیب حطیط" در گفت‌و‌گو با العالم گفت: این حملات به منظور توسعه جغرافیایی تروریسم است. اول در ضاحیه و بعد در اطراف آن و حالا در هرمل شاهد حملات تروریستی هستیم و این پدیده به همین ترتیب از سوریه به عراق و لبنان کشیده شده است و همین نشان می دهد که تروریسم ارتباطی به مسائل سوریه و لبنان ندارد بلکه اعلان جنگ علیه مسلمانان است.

این کارشناس لبنانی، ارتباط میان انفجارها با تشکیل دولت جدید لبنان را نفی کرد و گفت: انفجارها قبل از تشکیل دولت آغاز شده اند.

وی انفجار دیشب را خط بطلانی بر ادعای کسانی دانست که حوادث تروریستی داخل لبنان را به دخالت حزب الله در سوریه نسبت می دهند و افزود: انفجار این بار ارتش لبنان را هدف قرار داده و این نشان می دهد تروریسم بدون در نظر گرفتن مسائل در سوریه، کل لبنان را هدف گرفته است.

نسیب حطیط هشدار داد در صورتی که همه طرف های لبنانی موضع واحدی در برابر مبارزه با تروریسم اتخاذ نکنند این آفت دامنگیر همگان خواهد شد و همانگونه که از افغانستان به عراق، سوریه، لبنان، مصر، تونس و سایر کشورها سرایت کرد، در لبنان نیز از منطقه ای به منطقه دیگر سرایت خواهد کرد چرا که تروریست ها هرکسی را که با افکار سلفی و تکفیری آنان موافق نباشد هدف خواهند گرفت.

وی همچنین تشکیل دولت جدید را در صورتی که زبان و کردار مسئولان برای مبارزه با تروریسم یکی باشد، در کاهش خشونت ها موثر دانست.

کارشناس لبنانی با انتقاد از کسانی که خواهان عقب نشینی حزب الله از سوریه هستند، گفت: گروههای تروریستی با شبکه ای از دستگاههای جاسوسی همکاری دارند که هدفشان ضربه زدن به جریان مقاومت علیه رژیم صهیونیستی است. این رژیم تروریست های مجروح را مداوا می کند و سلاح و اطلاعات مهم را در اختیار آنان قرار می دهد.

حطیط تأکید کرد: تا وقتی که مقاومت هدف حملات باشد تروریسم نیز ادامه خواهد یافت و این مساله ربطی به حضور حزب الله در سوریه ندارد و بلکه حزب الله در جلوگیری از پیشروی تروریست ها نقش موثری در سوریه دارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار