امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63316
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «‎عمر زاخیلوال» وزیر دارایی افغانستان امروز (یکشنبه) در نهمین نشست کمیسیون ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «‎عمر زاخیلوال» وزیر دارایی افغانستان امروز (یکشنبه) در نهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی افغانستان و پاکستان در کابل گفت که سطح مناسبات تجاری بین 2 کشور باید از 2.5 میلیارد دلار به پنج میلیارد دلار افزایش یابد.

وی افزود که افزایش مناسبات تجاری بین افغانستان و پاکستان برای چند سال آینده برنامه‎ریزی شده است و دولت کابل تلاش می‌کند تا روابط  خود با اسلام‌آباد را متفاوت‎تر از گذشته، استحکام ببخشد.

زاخیلوال افزود: افزایش سطح مناسبات تجاری می‎تواند این خواست را بر آورده کرده و به دوستی بین این 2 کشور عمق ببخشد.

وزیر دارایی افغانستان تصریح کرد که در این نشست در مورد پروژه مشترک ایجاد سد برق بر روی رودخانه «کنر» در شرق افغانستان و ترانزیت 1300 مگاوات برق از آسیای مرکزی به پاکستان از مسیر افغانستان رایزنی می‌شود، در عین حال در مورد انتقال گاز مایع از ترکمنستان به پاکستان و هند از مسیر افغانستان نیز گفت‌وگو خواهد شد.

احداث راه‌آهن و جاده بین افغانستان و پاکستان و همچنین پاکستان و تاجیکستان از مسیر افغانستان از دیگر موضوعات این نشست است.

«محمد اسحاق دار» وزیر دارایی پاکستان نیز در این نشست اظهار داشت که آن کشور در راستای صدور روادید کار برای کارگران و تجار افغان همکاری خواهد کرد.

وی همچنین متعهد شد که پاکستان در مسائل مربوط به مالیات و مصونیت قراردادها با دولت افغانستان همکاری می‎کند.

وزیر دارایی پاکستان در ادامه گفت که در این سفر در مورد 3 هزار بورسیه تحصیلی پاکستان برای دانشجویان افغان نیز گفت‎وگو خواهد شد.

افغانستان و پاکستان 2 کشور همسایه با مرزهای طولانی هستند که علی‌رغم اختلافات روابط تجاری گسترده‌ای دارند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار