امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63321
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، پس از سفر هیئتی از کمیته مرکزی جنبش فتح به ریاست «نبیل شعث» به نوار غزه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، پس از سفر هیئتی از کمیته مرکزی جنبش فتح به ریاست «نبیل شعث» به نوار غزه به نظر می‌رسد، جدال رسانه‌ای محافل مختلف جنبش فتح به شکل چشمگیری افزایش یافته تا به هر طریق ممکن مانع نزدیکی جنبش حماس و «محمد دحلان» از رهبران سابق فتح که در ابوظبی به سر می‌برد، شوند.

در این ارتباط «ماجد ابو شماله»، از رهبران جنبش فتح و نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین حمله تندی را به شعث انجام داد و خواهان اقدام وی در چارچوب فراکسیونش در مجلس قانونگذاری فلسطین شد که ریاست آن را «عزام الأحمد»،‌ عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و مسئول پرونده آشتی ملی فلسطینی برعهده دارد.

این درحالی است که روز پیش از آن «اشرف جمعه»، یکی دیگر از نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین از جنبش فتح نیز اعلام کرد که رسما از نبیل شعث نزد عزام الاحمد شکایت خواهد کرد.

ابو شماله: در این‌باره گفته بود که طی روزهای گذشته به خاطر جنبش فتح سکوت کرده بودم که در آن عضویت دارم و بهای عضویتم در آن زندانی شدن و محکومیت به حبس ابد بود و اینکه همواره رژیم صهیونیستی مرا به خاطر عضویت در این سازمان محکوم کرده است و طی این 35 سال برخلاف بعضی از اعضای این جنبش حتی کارت عضویت هم دریافت نکردم.

ابو شماله از اتهامات وارده به او توسط شعث در داخل جنبش فتح که وی را به گرایش به جناحی خاص متهم کرده بود، ابراز تعجب کرد و گفت: اگر جناح بندی در جنبش فتح واقعا وجود داشته باشد که باید به آن رسیدگی شود، در مقابل نیز جنجال انگیزی رسانه‌ای در جنبش مشاهده می‌شود که باید مورد بازخواست قرار گیرد. همچنین پدیده جدیدی در جنبش به نام دو رویی و ریاکاری سیاسی در جنبش فتح شکل گرفته که برخی از مردان فتح دست به آن می‌زنند و منظور من شماری از عناصر فتح است که با جنبش حماس هم دست شده و در صدد توطئه علیه فتح هستند.

ابو شماله از سخنان کمیساریای روابط بین المللی و خارجی فتح از ایجاد جار و جنجال‌های رسانه‌ای ابراز تعجب کرد، در حالی که به گفته وی کمیساریای بسیج و سازماندهی جنبش با اینکه عضویی از فتح بودند، ترجیح دادند تا سکوت اختیار کنند و از جار و جنجال‌های رسانه‌ای بپرهیزند.

به اعتقاد این نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین برخی از اعضای جنبش فتح اصلا توقع نداشتند که مشاهده کنند، جنبش و هواداران و طرفداران آن و فلسطینیان از ما به شکلی گسترده استقبال ‌کنند.

وی درباره دحلان و فعالیت‌هایش گفت که کمیته همبستگی با مردم فلسطین به ریاست دحلان و مورد حمایت امارات بیش از دو سال است که در نوار غزه و کرانه باختری فعالیت می‌کند و کمک‌های بشر دوستانه و غذایی بسیاری طی دو سال گذشته به فلسطینیان کرده است، اما سوال این است که اگر کمیته وابسته به جنبش فتح است، پس چرا در طول این مدت از فعالیت آن بی اطلاع بوده و در نشست هفتم این کمیته است که از فعالیت آن مطلع می‌شود.

در ادامه ابو شماله از نبیل شعث درباره فعالیت جمعیت بخشش غزه سوال می‌کند که ریاستش را شعث بر عهده دارد و اینکه کمیته مرکزی جنبش فتح از فعالیت آن مطلع است یا خیر؟ و اینکه در چنین شرایطی چه وی را متهم به برخی امور می‌کند که اصلا رخ نداده است.

وی تاکید کرد که از هیچ هیئت رسمی که از سوی دولت حماس در نوار غزه به ریاست باسنم نعیم و طاهر النونو ارسال شده باشد، استقبال نکرده و اتهامات وارده در این خصوص را رد کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها