امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63322
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت‎های «قندوز»، «سرپل»، «قندهار»، «زابل»، «پکتیکا»، «پکتیا، «هرات» و «هلمند» در 24 ساعت گذشته 14 شبه‎نظامی طالبان  کشته، 6 نفر زخمی و 2 نفر دیگر دستگیر شدند.

براساس این اطلاعیه، 94 حلقه مین و مقداری مواد منفجره و اسلحه از ولایت‎های «ننگرهار»، «قندهار» و «غزنی» نیز به دست نیروهای امنیتی افغان آمده است.

کشته شدن پنج غیرنظامی در جنوب افغانستان

دفتر مطبوعاتی والی ولایت «هلمند» در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه پرتاب موشک از سوی شبه‎نظامی طالبان که به یک منزل مسکونی در منطقه «نوزاد» این ولایت اصابت کرد، پنج غیرنظامی کشته شدند.

براساس این اطلاعیه، شبه نظامیان طالبان پاسگاه پلیس را هدف قرار داده بودند که موشک به منزل مسکونی اصابت کرد.

از سوی دیگر فرماندهی «تیپ 205 اتل» از کشف 19 حلقه مین در عملیات نیروهای امنیتی افغان در منطقه «ارغنداب» ولایت «قندهار» جنوب افغانستان خبر داد.

کشته و زخمی شدن 6 شبه نظامی طالبان در غرب افغانستان

«احمد جاوید کارگر»، سخنگوی فرمانده امنیتی  ولایت «فراه» در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی افغان با طالبان در منطقه «بالابلوک» و «پشترود» این ولایت  پنج شبه‎نظامی طالبان کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

به گفته کارگر، یک شبه‎نظامی دیگر طالبان نیز بر اثر انفجار زود هنگام بمب دستی خودش کشته شد.

کشته و زخمی شدن 3 غیرنظامی در غرب افغانستان

«عبدلروف احمدی»، سخنگوی پلیس امنیتی ولایت «هرات» در غرب افغانستان در تماس با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر حمله افراد مسلح ناشناس به یک خودروی غیرنظامی، 2 نفر کشته و یک نفر زخمی شد.

به گفته احمدی این غیر نظامیان به دلیل خصومت‎های شخصی از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شدند.

کشته و زخمی شدن 11 پلیس در شمال افغانستان

«سید سرور حسینی»، سخنگوی فرماندهی امنیتی ولایت «قندوز» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر انفجار مین کنار جاده‎ای در محله «ایشان توپ» در این ولایت، شش پلیس کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته حسینی، این رویداد زمانی اتفاق افتاد که نیروهای امنیتی افغان از این محل عبور می‌کردند.

کشته شدن 2 فرد انتحاری در جنوب افغانستان

«نظیف الله سلطانی»، سخنگوی «تیپ 203 تندر» ولایت «غزنی» در جنوب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهارداشت که 2 فردی انتحاری زمانی از سوی نیروهای امنیتی افغان مورد هدف قرار گرفتند که قصد ورود به داخل شهر غزنی را داشتند.

به گفته سلطانی، نیروهای امنیتی از یک حمله خونین در این شهر جلوگیری کردند.

این در حالی است که شهر غزنی به عنوان پایخت تمدن اسلام اعلام شده و همچنین از سوی رئیس جمهور «حامد کزی» به عنوان ولایت درجه یک انتخاب شده است.

کشف وضبط 16 کیلوگرم حشیش در شمال افغانستان

«عبدالخلیل حفیظ»، سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت «تخار» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که نیروهای امنیتی افغان 16 کیلوگرم حشیش را که در یک خودرو جاسازی شده بود کشف کردند.

به گفته حفیظ، نیروهای امنیتی افغان به اتهام انتقال این مقدار مواد مخدر 2 نفر را نیز دستگیر کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها