امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63346
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 40
«احمد کوسا»، تحلیلگر معارض سوری امور استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که معارضان داخلی ...

«احمد کوسا»، تحلیلگر معارض سوری امور استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که معارضان داخلی سوری بر ضرورت برگزاری نشستی با اخضر ابراهیمی تاکید داشتند، آنها همچنین بر این باور بودند که موفقیت ژنو 2 در گرو میزان مشارکت و حضور معارضان سوری و اینکه آنها تا چه اندازه نماینده گروه‌ها و احزاب معارضان است و اینکه هیئت معارضان باید نماینده تمام طرف‌های معارض سوری بدون استثنا و بدون جانبداری از طرفی باشد.

کوسا در ادامه افزود: اما در خصوص نمایندگان دولت سوریه و نحوه حضور آنها در ژنو 2  باید گفت که آنها حضور موفقی داشتند، چون توانستند، حقایق جاری در سوریه به اطلاع جهانیان برساند.

این تحلیلگر معارض سوری تصریح کرد: کامل بودن هیئت و وحدت رویه و سخنان آنها و حرفه‌ای بودن آنها در بیان روند امور جاری در سوریه، همه حاضران در کنفرانس را وادار به گوش سپردن به سخنان نمایندگان دولت سوریه کرد و این موضوعی بود که به شدت هیئت ائتلاف معارضان و کشورهای حامی آنها را به وحشت انداخته بود، به ویژه وقتی «انس الغبره» از اعضای هیئت نظام سوریه این سوال را مطرح کرد که شما نماینده چه طرف‌ها و چه کسانی در سوریه هستید و معارضان سوری پاسخ دادند که مهم نیست نماینده چه کسی هستیم، مهم این است که نماینده 120 کشور جهان هستیم.

کوسا خاطر نشان کرد: آیا این سخن می‌تواند، سخنی از جانب معارضان ملی باشد که مردمی را حامی و پشتیبان خود ببینند و ادعا کنند که نماینده آنها هستند.

وی ادامه داد: معارضان داخلی و نظام سوریه خواهان به همه پرسی گذاشتن نتایج ژنو 2 هستند، چون بر این باورند که تصمیم گیرنده اصلی مردم سوریه است.

کوسا افزود: در ژنو 2 مشاهده کردیم که وزیر خارجه آمریکا چگونه حمایت همه جانبه واشنگتن از معارضان خارجی را اعلام کرد،‌ در حالی‌که این نقض قوانین و عرف بین المللی استو امروز شاهد هستیم که با دادن سلاح‌های آمریکایی به تروریست‌های جنوب سوریه در واقع به گفته خود عمل می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا با برافروختن آتش جبهه جنوب درصدد تحقق دو هدف اصلی است، متوقف کردن پیروزی‌ها و موفقیت‌های ارتش سوریه در شمال کشور و ریف دمشق به خصوص در نبرد «القلمون» و اینکه نظام سوریه موفق شد، با هوش و ذکاوت با پرونده اهالی بخش قدیمی شهر حمص تعامل کند و با خارج کردن آنها از این منطقه در واقع جبهه میانی را از غیر نظامیان تخلیه و زمینه پاکسازی آن از تروریست‌ها را فراهم کند.

این تحلیلگر سوری امور سیاسی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که معارضان داخلی با هرگونه راه حل نظامی و دخالت خارجی مخالف هستند و در این بین اگر ما را وادار به جنگ کنند، پیروزی از ماست و در‌باره وطن خود به هیچ طرفی امتیاز نخواهیم داد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها