امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63356
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 45
محمدرضا پورمعین استاد پیشکسوت قرآن که به تازگی با حکم معاونت قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری مجمع خادمان قرآن کشور منصوب شد، در ...

محمدرضا پورمعین استاد پیشکسوت قرآن که به تازگی با حکم معاونت قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری مجمع خادمان قرآن کشور منصوب شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌های این مجمع اظهار داشت: چشم‌اندازی که وزارت ارشاد در این حوزه پیش روی ما قرار داده، انجمن مفاخر قرآنی کشور است که خادمان و فعالان قرآنی در این مجموعه گردهم می‌آیند.

وی نخستین گام برای تشکیل مجمع خادمان قرآن کشور را شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات فعالان قرآنی در تمامی عرصه‌های دانست و افزود: برای تشکیل این مجمع باید علاوه با شناسایی و دسته‌بندی فعالان قرآنی افراد را تحت پوشش قرار داد تا بتوانیم از این طریق با ارتباطی مستمر نیازهای جامعه قرآنی را برطرف سازیم.

پورمعین با بیان اینکه هنرمندان و پژوهشگران بسیاری هستند که تاکنون خدمات بسیاری در عرصه قرآن داشته‌اند، خاطر نشان کرد: گام دوم برای ساماندهی و تشکیل مجمع خادمان قرآن، تنظیم اساسنامه دقیق و پرداختن به زوایای مختلف به منظور تشکیل کارگروه‌های قرآنی است که در این راستا باید با همکاری فعالان قرآنی پیش رویم.

دبیر مجمع خادمان قرآن کشور، تشکیل کارگروه‌های مختلف در این مجمع را در راستای حمایت و خدمت‌رسانی به خادمان قرآنی عنوان کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدگی به وضعیت جسمانی و روحی و همچنین بیمه فعالان قرآنی را در دستور کار قرار داده است که امیدواریم تا بهار سال آینده با آغاز فعالیت مجمع خادمان قرآنی گامی به سوی جلب رضایت آن‌ها برداریم.

پورمعین از راه‌اندازی موزه دستاوردهای قرآنی خبر داد و افزود: در مجمع خادمان قرآنی کارگروه‌های علمی و پژوهشی و همچنین حمایت از امور قرآنی ایجاد می‌شود تا آثار ارزشمند در حوزه قرآن معرفی و حتی موزه‌ای برای آثار خادمان قرآنی تشکیل شود.

این استاد پیشکسوت قرآن در پایان خود را خادم خادمان قرآن معرفی کرد و اظهار داشت: در مجمع خادمان قرآنی تصمیم داریم هر ساله خادمان قرآن در زمان مشخص در جوار امام هشتم علی‌بن موسی‌الرضا(ع) گردهم آیند تا علاوه بر آشنایی و هم‌افزایی بیشتر جامعه قرآنی گامی به سوی ارتقای فعالیت‌های قرآنی برداریم.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها