امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63358
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خلال برگزاری سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به منظور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خلال برگزاری سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به منظور اطلاع‌رسانی بیشتر مسابقات، نشست خبری با حضور «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در تالار حافظ شهر شیراز برگزار شد.

راه افتادن موج قرآنی در استان فارس

بنا بر این گزارش، یاراحمدی با تشکر از میزبانی مطلوب استان فارس، اظهار داشت: این دوره از مسابقات به خوبی در استان فارس در حال برگزاری است و با برگزاری مسابقات، کلاس‌های آموزشی، محافل قرآنی و تبلیغات گسترده در سطح شهر شیراز، شاهد یک موج عظیم قرآنی در این شهر هستیم.

نیمه‌نهایی تلاوت بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود

وی در خصوص مسابقات حفظ و قرائت اظهارداشت: مسابقات قرائت سه مرحله‌ای است و قاریان باید در طول مسابقات سه بار تلاوت کنند. تلاوت اول آنها هفت سطر، تلاوت دوم 12 سطر و در فینال رقابت‌ها هریک از شرکت‌کنندگان 20 سطر را تلاوت می‌کنند. همچنین مرحله نیمه‌نهایی مسابقات تلاوت بعد از ظهر امروز یکشنبه 4 اسفندماه برگزار می‌شود.

وی در خصوص مسابقات حفظ کل قرآن کریم اظهار داشت: مسابقات حفظ کل هم مانند مسابقات قرائت سه مرحله‌ای است که شرکت کنندگان در دور مقدماتی سه سئوال حسن حفظ را پاسخ می‌دهند و در دور دوم و سوم علاوه بر پاسخ به سئوالات حفظ، صحت قرائت آنها هم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

یاراحمدی با بیان دو مرحله‌ای بودن مسابقات حفظ 20 جزء اظهارداشت: مسابقات حفظ 20 جزء دو مرحله‌ای است که مرحله مقدماتی آن به پایان رسیده و دوشنبه بعد از ظهر مرحله نهایی مسابقات حفظ 20 جزء به همراه مسابقات ترتیل برگزار می‌شود.

شاخص برگزاری مسابقات شهرستانی حضور عموم مردم است

وی درخصوص روند حضور شرکت کنندگان در این مسابقات گفت: افراد حاضر در این دوره از مسابقات با رقابت در مراحل شهرستانی و استانی به این دوره از مسابقات راه یافته‌اند، البته در مراحل شهرستانی شاخص ما مردمی کردن مسابقات است از این رو در این مرحله عموم مردم با توانایی‌های مختلف حضور دارند اما در مرحله استانی شاخص برگزاری کیفیت شرکت کنندگان است و ناظر اجرایی به همراه سرپرست هیأت داوران از تهران به این مسابقات اعزام می‌شوند.

رشته مفاهیم یک رشته نوظهور است و باید حمایت شود

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص مسابقات مفاهیم قرآن کریم گفت: رشته مفاهیم یک رشته نوظهور است و به همین دلیل از برخی جهات قابل مقایسه با مسابقات قرائت و حفظ نیست اما تلاش ما این است که در گام بعدی شرکت‌کنندگان پس از حفظ و قرائت به سمت مفاهیم و آموزه‌های قرآن بروند.

26 نفر در مسابقات مفاهیم قرآن کریم رقابت می‌کنند

یاراحمدی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات مفاهیم گفت: نفرات برگزیده استان‌ها ابتدا با شرکت در آزمون کتبی به این مرحله راه یافته‌اند و هم‌اکنون 15 شرکت‌کننده زن و 11 شرکت‌کننده مرد به رقابت می‌پردازند.

رسانه‌ها در نهادینه شدن رشته مفاهیم ما را یاری کنند

همچنین ضروری است رسانه‌ها با پرداختن مطلوب مسابقات مفاهیم در نهادینه شدن این مسابقات تلاش کنند.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها