امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63369
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم نامگذاری سالن مرکز آفرینش‌های هنری «مان» به نام جمشید مشایخی شامگاه شنبه 3 اسفندماه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم نامگذاری سالن مرکز آفرینش‌های هنری «مان» به نام جمشید مشایخی شامگاه شنبه 3 اسفندماه با جمعی از هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای مراسم کلیپی پخش شد که هنرمندانی همچون ایرج راد، هادی مرزبان و سهراب سلیمی درباره جمشید مشایخی صحبت کرده‌ بودند.

جمشید مشایخی در این مراسم اظهار داشت: برای درست شدن تماشاخانه سنگلج بسیار تلاش کردیم. یکی از مهمترین مسایل در تئاتر این است که مغرور نشویم و بدانیم که اگر بر فرض محال 500 سال دیگر هم زندگی می کنیم، هنوز در هنر به جایی نرسیده‌ایم.

در ادامه این مراسم هادی مرزبان در خصوص جمشید مشایخی گفت: مشایخی کسی نبود که در هر سیستمی سالنی به نامش کنند. او هیچ گاه برای کسی خوش رقصی نکرده و همیشه خودش بوده است. خدا را شکر می کنم که اگر هم اینجا به نامش می شود یک نهاد مردمی است.

قطب‌الدین صادقی از جمله دیگر سخنرانان این مراسم بود. وی در خصوص مشایخی گفت: بازیگری استاد مشایخی در یک جایگاه بالا و در سطح ملی است که برآمده از چند دهه تلاش توامان با خلاقیت است. ایشان را ممکن است با سریال‌هایی مانند «هزاردستان» و فیلم‌هایی چون «قیصر» بشناسند اما استاد مشایخی سابقه زیادی در تئاتر دارند که بعدها دستاوردهای آن را به سینما و تلویزیون آوردند.

وی ادامه داد: این نوع بازیگری به خاطر یک جوهر محتوایی است که از خوب زندگی کردن ایشان می‌آید. البته خوب زندگی کردن به معنی سرد و گرم روزگار را چشیدن است، این یک نوع بازیگری خاص است که من اسمش را بازیگری ایرانی می‌گذارم.

در پایان پرویز پورحسینی لوح و تندیسی به جمشید مشایخی اهدا کرد.

پورحسینی گفت: من لایق نیستم که از مشایخی تقدیر کنم و دوست داشتم این کار را یکی از هم دوره‌ای‌های وی مثل علی نصیریان و یا محمدعلی کشاورز انجام می‌داد.

جمشید مشایخی نیز بیان داشت: پیشکسوت به سابقه نیست به اخلاق است.

وی در ادامه با بیان اینکه هنرمند رئیس نمی‌خواهد، تصریح کرد: تنها باید کسی حضور داشته باشد که راه هنرمند را باز کند تا بتواند اثرش را به مردم نشان دهد. من از اینکه کسی پشت میز بنشیند و منشی داشته باشد متنفرم. همه می گویند با دیکتاتوری نمی‌توان به آزادی رسید اما من این کار را کردم و به شورای تئاتر گفتم متن‌ها را نخوانند. من اعلام کردم که جمشید سانسورچی است و زمانیکه متنی ارائه می‌شد آن را نمی‌خواندم و مستقیم اجازه می‌دادم که اجرا شود زیرا اگر می‌خواندم ممکن بود جمله‌ای را حذف کنم. 
برچسب ها:
آخرین اخبار