امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6337
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 253
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هند اعلام کرده علی‌رغم تحریم‌های غرب علیه ایران قصد دارد همکاری‌های اقتصادی و تجاری با این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هند اعلام کرده علی‌رغم تحریم‌های غرب علیه ایران قصد دارد همکاری‌های اقتصادی و تجاری با این کشور را افزایش و طرح سرمایه‌گذاری‌های مشترک در زیرساخت‌سازی و اکتشافات دو جانبه نفتی را در اولویت برنامه‌هایش قرار دهد.

به نوشته پایگاه خبری ـ تحلیلی ایندولینک، «سلمان خورشید»، وزیر خارجه هند خبر داده ایران به این کشور پیشنهاد انجام اقدامات مشترک اکتشاف و تولید نفت در یک بلوک نفتی داده است که پیگیری خواهد شد.

سلمان خورشید همچنین خبر داده وزیر نفت ایران، در همین راستا به زودی از هند دیدن خواهد کرد.

وی پس از بازگشت از سفر سه روزه ایران به کشورش  به «پرس تراست آو ایندیا» گفت: «ما مایلیم با آنها در ایران یا هند سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشیم. این مشکلی نیست.»

وی افزود: «در صورتی که ما سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشیم، به یکدیگر اطمینان خاطر بیشتری می دهیم و بهترین نتایج را به دست می آوریم.»

به نوشته پایگاه خبری ایندولینک، در حین دیدار وزاری خارجه هند و ایران، علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه ایران پیشنهاد انجام اقدامات اکتشاف نفت در یکی از بلوک‌های اصلی نفتی این کشور را مطرح کرد.

سلمان خورشید در این باره گفت:«ما از طرف ایران یک پیشنهاد داریم. این پیشنهاد این است که در یکی از میدان‌های نفتی آنها همکاری کنیم. ما اکنون باید به این پیشنهاد پاسخ دهیم.»

وی افزود: «در صورتی که وزیر نفت ایران به هند بیاید، این یعنی اینکه پیشنهادش جدی بوده است.»

هند دومین خریدار بزرگ نفت ایران به شمار می‌‌‌آید، اما به خاطر تحریم‌های آمریکا و عدم همکاری شرکت‌های بیمه، اخیراً واردات نفت خود از ایران را کاهش داده است.

شرکت های پالایشگاهی «اچ پی سی ال»، پالایشگاه و پتروشیمی «مانگلور» و شرکت نفتی «اسار» از جمله مهمترین مشتریان نفت خام ایران در هند به شمار می‌آیند.

امریکا و اتحادیه اروپا در آغاز سال 2012 تحریم های جدیدی علیه صنایع نفتی و بخش های مالی ایران اعمال کردند.

این تحریم‌ها که کشورهای عضو اتحادیه اروپا را از خرید نفت از ایران و اعمال پوشش بیمه‌ای برای نفت کش‌های حامل نفت ایران باز می‌دارد، از اول جولای 2012 به اجرا گذاشته شد.

تحریم‌های غیر قانونی امریکا علیه ایران براساس اتهام های بی‌پایه مبنی بر این که ایران اهداف نظامی را در برنامه انرژی هسته‌ای خود دنبال می‌کند، اعمال شده است.

ایران ضمن رد این ادعاها تاکید دارد به عنوان یکی از اعضای متعهد آژانس بین المللی انرژی اتمی و پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان پی تی)، حق استفاده از فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز را دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها