امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63373
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش ثقفی در دوران کودکی شاگرد مستقیم استادابوالحسن صبا بوده و بعداز فوت ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش ثقفی در دوران کودکی شاگرد مستقیم استادابوالحسن صبا بوده و بعداز فوت استاد نزد د کتر احد بهجت در تبریز همزمان با تحصیل در رشته پزشکی فراگیری ساز سنتور را تکمیل می‌کند.سپس برای تکمیل تحصیلات عالی  وفوق تخصصی به امریکا می‌رود ودر حال حاضرپس از 45 سال درامریکا رییس بخش بیماری‌های کلیه است و در کنار طبابت همواره به آموزش سنتور و تولید آثارشنیداری بطور رسمی مبادرت می ورزد.

داریوش ثقفی کوشش وافری در معرفی فرهنگ موسیقایی ایران از گذشته تا کنون در اروپا و آمریکا دارد و اجراهای بسیاری را در ایالت‌های امریکا با هنرمندان نامی همچون محمدرضا لطفی، دکتررضا والی و نوازندگان مطرح هندی همچون ساپوری و نیز شرکت در فستیوال‌های موسیقی تکنوازی ملل را در کارنامه پربار خود بهمراه دارد.

آلبوم «سنطور» منتخب ردیف سنتور استادابوالحسن صبا با مدیریت تولید شرکت راوی آذرکیمیا و طراحی گرافیک خادم العلما از سوی پخش گلچین، هنرشهر، رها و نیماجوان عرضه شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها