امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63384
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مهدی فیض» معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در نشست خبری آیین اختتامیه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مهدی فیض» معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در نشست خبری آیین اختتامیه نخستین دوره جشنواره ملی ملکوت اظهار داشت: سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان قرار است در برنامه دراز مدت با مسئولان بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برای ارتقای سبک زندگی قرآنی و نهادینه کردن فرهنگ اسلامی در جامعه به ویژه دانشگاه‌ها همکاری بیشتری داشته باشد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه جشنواره ملی ملکوت باعث شد پنجره‌ای از معارف قرآنی بر روی ما گشوده شود، هدف از برگزاری این جشنواره را مأنوس کردن دانشگاهیان با علوم قرآنی و اسلامی عنوان کرد و گفت: منظور از آشنایی و انس گرفتن با مبانی قرآنی همان اسلام نابی است که در چارچوب قرآن و سیره اهل‌بیت(ع) است که البته در این راستا آثار آیت‌الله «جوادی آملی» در جایگاه ویژه‌ای قرار دارند.

فیض با اشاره به اینکه آثار آیت‌الله جوادی آملی با آثار بسیاری از اندیشمندان متفاوت است، ادامه داد: در آثار ایشان به اسلام و قرآن با نگاه روز پرداخته می‌شود بنابراین مخاطبان به صورت ملموس می‌توانند آن‌ها را درک کنند و به سمت ارتقای دانش دینی و قرآنی گام بردارند.

وی، مرزبندی علوم اسلامی و غیراسلامی را خارج از نگاه توحیدی عنوان کرد و افزود: تمامی علوم از قرآن و مبانی توحیدی سرچشمه می‌گیرند بنابراین مرزبندی در بین آثار اسلامی و غیر اسلامی چالشی بزرگ برای نظام توحیدی است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در پایان با بیان اینکه در نخستین دوره جشنواره ملکی ملکوت 177 هزار نفر در دو بخش عمومی و تخصصی شرکت کردند اظهار امیدواری کرد که با معرفی و نهادینه کردن آثار آیت‌الله جوادی آملی نگاه و تمدن توحیدی در کشور نهادینه شود و گفت: قرآن منبع تمامی علوم است بنابراین هر چه در شناخت آن تلاش کنیم به سعادت نزدیک‌تر می‌شویم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها