امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63412
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر که ساعتی پیش در ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر که ساعتی پیش در تالار وحدت برگزار شد،‌ در جمع هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی سخن گفت.

وزیر ارشاد سخن خود را با نام خدای زیبایی‌ها آغاز کرد و در ادامه آثار ارائه شده در این جشنواره را نشانه سرمایه عظیمی در عرصه هنرهای تجسمی کشور دانست و گفت: کاتالوگ ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که امروز رونمایی شد،‌ حاوی آثار افتخارآمیزی است که نشان می‌دهد هنرمندان کشور ما به خصوص جوانان در عرصه هنرهای تجسمی هر جا گام می‌نهند،‌افتخار می آفرینند که این افتخارآفرینی در حوزه تئاتر، موسیقی و سینما نیز مشاهده می‌شود.

جنتی وظیفه مسئولان وزارت ارشاد را به عنوان خادمان همه هنرمندان کشور تلاش برای جهانی کردن هنر عنوان کرد و افزود: تلاش می کنیم تا آثار هنرمندان ایرانی در تالارهای مختلفی در دنیا عرضه شود،‌آثار هنرمندان ما به گالری‌ها ونمایشگاه‌های معتبر جهانی راه یابد و فیلم‌های ایرانی در سینماهای کشورهای دیگر به نمایش گذاشته شود.

جنتی همچنین از عزت و آبروی هنر ایران در عرصه جهانی ابراز خرسندی کرد و گفت: خوشحالم که می بینم آثار هنرهای تجسمی ایران در بسیاری از کشورهای دنیا ارزش واعتبار واقعی خود را پیدا کرده است و شاهدیم که این آثار در حراجی‌ها و نمایشگاه‌های بزرگ خارجی مورد تقدیر و احترام قرار می‌گیرد.

وزیر ارشاد سخنان خود را با تأکید بر عرضه جهانی هنر ایرانی و تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خاتمه داد.

ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ساعتی پیش با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها