امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63413
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، علی مراخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سخنانی ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، علی مراخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سخنانی به لزوم تحول در حوزه اقتصاد هنر و دیپلماسی فرهنگی تأکید کرد و گفت: با سرمایه‌گذاری در این مقوله و تمرکز فعالیت‌ها بر این مبنا شاهد شکوفایی در عرصه هنرهای تجسمی خواهیم بود.

وی افزود: در حوزه دیپلماسی فرهنگی موضوع تبادل آثار هنری هنرمندان ایرانی را دنبال می کنیم که هم‌اکنون در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است و آثار هنرمندان ایرانی با چند کشور خارجی برای نمایش، مبادله خواهد شد و قرار است چند هنرمند خارجی برای برپایی ورک شاپ به ایران سفر کنند و این آغاز حرکتی است که فضا را بازتر و میدان را فراخ‌تر کنیم که همه هنرمندان ایرانی از تحولات هنری و شیوه کار دیگر هنرمندان دنیا آگاه شوند و به لحاظ هنری با دنیا ارتباط برقرار کنیم.

مرادخانی در بخش دیگری از سخنانش از ضرورت تسهیل به منظور رونق بخشی به عرصه هنر صحبت کرد و گفت: یکی از این تسهیلات،‌ در زمینه رفع موانع مالیاتی هنرمندان است که این موضوع تا نیمه اول سال آینده باید به سرانجام برسد چرا که معتقدیم نباید آثار هنری همچون فعالیت‌های تجاری مشمول مالیات شوند و باید که از فرهنگ وهنر کشور با رفع موانع مالیاتی حمایت شود.

او در ادامه به استعدادهای هنرمندان جوان استان‌های مختلف کشور در این جشنواره اشاره کرد و گفت: این جشنواره نشان داد که هنرمندان استان های مختلف کشور دارای استعدادهای شگرفی هستند که حیف است به آن‌ها توجه و رسیدگی نشود.

مرادخانی یکی از رهنمودهای جشنواره تجسمی فجر را فراهم کردن عرصه‌ای برای عرضه آثار هنرمندان سراسر کشور عنوان کرد و گفت: شاید این جشنواره بابی برای عرضه و ارائه آثار این هنرمندان در نمایشگاه‌های فروش آثار هنری باشد که هم باعث دلگرمی ما و هم حمایت از هنرمندان جوان خواهد بود.

معاون امور هنری وزارت ارشاد در ادامه از واگذاری برگزاری بی ینال‌های تخصصی هنرهای تجسمی به انجمن‌ها سخن گفت و افزود: علاوه بر موضوع تبادل آثار هنری با دیگر کشورهای جهان، موضوع برگزاری بی‌ینال ها نیز در موزه هنرهای معاصر تهران پیگیری می شود تا بدین ترتیب حوزه هنرهای تجسمی از پویایی لازم برخوردار شود.

مرادخانی ابراز امیدواری کرد که خرید آثار هنری در سبد هزینه‌های خانوار مردم قرار گیرد و گفت:  امروز مخاطب آثار هنری نخبگان جامعه هستند و اگر بتوانیم آثار هنرمندان را در سبد هزینه‌های خانوار مردم قرار دهیم، در این زمینه موفق عمل کرده‌ایم که این توفیق نیاز به جریان سازی دارد.

او همچنین از گالری‌ها و مجموعه‌های هنری در بخش خصوصی هم خواست تا برای جریان سازی ورود آثار هنری به خانه های مردم با وزارت ارشاد همکاری کنند.

مرداخانی همچنین حضور هنرمندان پیشکسوت و استادان را در رویدادهای هنری باعث دلگرمی مسئولان وزارت ارشاد و اعتبار جشنواره‌های دولتی دانست و از آنها خواست تا با حضورشان به مدیران هنری در این راستا کمک کنند تا شاهد جامعه‌ای پویا و فعال در زمینه هنری باشیم.

وی در خاتمه گفت: وقتی جامعه‌ای از نظر هنری فعال و پویا باشد،‌هنرمندان آن نیز به مردم امید و انگیزه می‌بخشند و در آینده شاهد ایرانی آباد و پویا خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها