امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 3
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63417
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، برگزیدگان ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، برگزیدگان ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد، سیدعباس میرهاشمی دبیرکل این دوره از جشنواره،‌دبیران و اعضای هیئت داوران رشته‌های مختلف این جشنواره و جمعی از هنرمندان پیشکسوت و جوان عرصه هنرهای تجسمی در تالار وحدت معرفی شدند و جوایزی به آنها اهدا شد.

ششمین جشنواره هنرهای تجسمی در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، سرامیک هنری، عکاسی، کاریکاتور، پوستر و فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی برگزار شد و از میان حدود 19 هزار اثر ارسالی به جشنواره 990 اثر از 800 هنرمند ایرانی و خارجی در رشته‌های مختلف به این دوره از جشنواره راه یافت و عصر امروز بهترین‌های هر رشته در تالار وحدت معرفی شدند و

برگزیدگان ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ساعتی پیش در تالار وحدت به شرح زیر معرفی شدند.

 

رشته نقاشی

برگزیده اول: سیده فاطمه شاکری

برگزیده دوم: مریم عبداللهی

برگزیده سوم: محمود باجلان

 

رشته خوشنویسی (گرایش نستعلیق)

برگزیده اول: علی خیری حبیب‌آبادی

برگزیده دوم: صفر گالشی

برگزیده سوم: سلیمان میری

 

رشته خوشنویسی (گرایش شکسته نستعلیق)

برگزیده اول: ذبیح‌الله لولویی‌مهر

برگزیده دوم: بهادر پگاه

برگزیده سوم: رضا امینی

 

رشته خوش‌نویسی (نسخ و ثلث)

برگزیده اول: مجید داستانی

برگزیده دوم: محمدتقی اسدی

برگزیده سوم: فرهاد شیرخانی

 

رشته نگارگری (گرایش نگارگری)

برگزیده اول: حسین حبیبی

برگزیده دوم: طیبه نداف

برگزیده سوم: سمیرا سیدفتاحی

 

رشته نگارگری (گرایش گل و مرغ)

برگزیده اول: اکرم ضیایی

برگزیده دوم: محمدرضا آقامیری

برگزیده سوم: مجید فتاحی

 

رشته نگارگری (گرایش تذهیب)

برگزیده اول: بهرام مهربان کردستان

برگزیده دوم: مریم لبانی مطلق

برگزیده سوم: نسرین آقامیری

 

رشته سرامیک هنری

برگزیده اول: مجید ضیایی و محمدعلی سجادی

برگزیده دوم: معصومه رضازاده

برگزیده سوم: حجت‌الله عسگری الموتی

 

رشته مجسمه‌سازی:

برگزیده اول: امیرمهدی انصاری

برگزیده دوم: علی خطایی ایلخچی

برگزیده سوم: پژمان علومی

 

رشته تصویرسازی:

برگزیده اول: عاطفه ملکی‌جو

برگزیده دوم: آمنه اربابون

برگزیده سوم: والنتین جورجیو

 

رشته کاریکاتور (گرایش کارتون)

برگزیده اول: دیوید ولا

برگزیده دوم: محمود آزادنیا

برگزیده سوم: فرزانه وزیری‌تبار

 

رشته کاریکاتور (گرایش چهره)

برگزیده اول: یاسر خانبرایه

برگزیده دوم: والتر توسکانو

برگزیده سوم: عباس محمدی کردانی

 

رشته پوستر:

برگزیده اول: داوود صفری

برگزیده دوم: عطا محمدی

برگزیده سوم: منصور مقدم‌کوهی

 

رشته عکاسی:

برگزیده اول: فاطمه شفیعی

برگزیده دوم: مسعود محمدی

برگزیده سوم: آرش صخره‌نورد

 

بخش فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره به «پژمان مظاهری‌پور»، کارگردان فیلم «دستگرد یزد شاپوران» رسید که شامل‌ دیپلم افتخار، 30 میلیون ریال جایزه نقدی و 50 میلیون ریال جایزه حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی به خاطراستفاده هنرمندانه و خلاقانه از عناصر هنرهای تجسمی در فیلم مستند بود.

جایزه ویژه هیات داوران به «محمدرضا فرطوسی»، کارگردان فیلم مستند "چشم‌ها"  اهدا شد که شامل دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه جایزه حمایتی 50 میلیون ریالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی بود.

 جایزه ویژه دبیر بخش فیلم‌های مستند شامل دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال جایزه نقدی نیز به نویسنده و کارگردان فیلم مستند "خوابگرد" اثر «محمدرضا عینی» اهداء شد.

 

جایزه بهترین پژوهش جشنواره شامل دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال جایزه نقدی به «قاسم سیاسر» برای فیلم مستند "میرزا" اهداء شد.

 

جایزه بهترین تصویربرداری شامل دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به "مجید عاشقی" تصویربردار فیلم مستند "تنها یکی درختم" اهداء شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به برگزیدگان اول این جشنواره تندیس طوبای زرین، دیپلم افتخار و 60 میلیون ریال جایزه نقدی،‌ به برگزیدگان رتبه دوم دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال جایزه نقدی و برگزیدگان رتبه  سوم، دیپلم افتخار و 40 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا شد.

همچنین از ذکر اسامی هنرمندان شایسته تقدیر به دلیل کمبود وقت چشم پوشی و اعلام شد که این هنرمندان می‌توانند با مراجعه به دبیرخانه جشنواره لوح تقدیر خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار