امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63448
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 73
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، همسر عباس یزدی، تبعه ایرانی و شاهد پرونده کرسنت که چندین ماه پیش در دبی ناپدید شد، مقامات انگلیس را مقصر ناپدید ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، همسر عباس یزدی، تبعه ایرانی و شاهد پرونده کرسنت که چندین ماه پیش در دبی ناپدید شد، مقامات انگلیس را مقصر ناپدید شدن همسر خود دانست.

عباس یزدی 44 ساله در 25 ژوئن سال 2013 پس از اینکه از طریق ویدئو کنفرانس از دفتر کار خود در دبی، مدارکی به دادگاه این پرونده ارائه داد، ناپدید شد.

همسر یزدی در این رابطه به بی‌بی‌سی گفت که فکر می‌کند که حدود 20 هزار صفحه از مدارک همسرش توسط اداره کلاهبرداری‌های مهم انگلیس به ایران ارسال شده است که آدرس دفترکار یزدی در دبی که از آنجا ربوده شده در میان این اسناد بوده است.

بر اساس این گزارش، مدارک فعالیت‌های تجاری خصوصی یزدی به‌ درخواست مقامات نروژی برای تحقیقات در مورد ادعاهایی مبنی بر پرداخت رشوه، توسط اداره کلاهبرداری‌های مهم انگلیس توقیف شد اما هیچ اتهامی متوجه وی نشد.

همسر عباس یزدی تاکید کرد: من اداره کلاهبرداری‌های مهم و دولت انگلیس را مقصر می‌دانم.

وی افزود: آنها زندگی عباس و بسیاری دیگر را به خطر انداختند و اکنون من از آنها می‌خواهم، اقدامی انجام دهند و پی ببرند که چه اتفاقی افتاده است و جان او را نجات دهند.

در ماه ژانویه، 3 تبعه ایرانی در ارتباط با این پرونده در دبی بازداشت شدند. پس از آن مشخص شد که یکی از این سه نفر که گفته می‌شود سردسته آنها بوده، در بازداشت جان خود را از دست داده است.

لرد مک دونالد مدیر سابق بخش پیگردهای عمومی انگلیس که در جریان پرونده عباس یزدی بوده است، گفت که درخواست ملاقات با ترزا می وزیر کشور انگلیس را داده و نسبت به در خطر بودن یزدی هشدار داده، اما این ملاقات انجام نشده است.

وزارت کشور و اداره کلاهبرداری‌های مهم انگلیس از ارائه اظهار نظر در این‌باره خودداری کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس با تلاش برای القای ارتباط ایران با ناپدید شدن یزدی گفت: ما از نزدیک با مقامات امارات در مورد پرونده یزدی در تماس هستیم. ما بارها مورد یزدی را با مقامات ایرانی حتی در سطوح بالا مطرح کردیم و در مورد هرگونه اطلاعاتی که ممکن است آنها در مورد مکان وی داشته باشند، سؤال کردیم.

قرار بود یزدی در دادگاه لاهه حضور پیدا کند و شهادت وی برای ایران بسیار مهم بود و می‌توانست مسیر پرونده را به نفع ایران تغییر دهد اما رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند ناپدید شدن وی را به ایران نسبت دهند.
انتهای پیام/آ
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها