امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63454
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جلسه مشترک شب گذشته با حضور نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، وزیر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جلسه مشترک شب گذشته با حضور نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، ‌مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور و نماینده شرکت عمران آستان قدس رضوی (پیمانکار منتخب ‌ساخت راه‌آهن گرگان - بجنورد - مشهد)، تصمیم‌گیری نهایی برای ادامه عملیات راه‌آهن گرگان - بجنورد - مشهد انجام شد.

در این جلسه مقرر شد ترک تشریفات مناقصه راه‌آهن گرگان - بجنورد - مشهد از سوی هیئت دولت پیگیری شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در این‌باره اظهار داشت: صورتجلسه‌ای تعیین و در آن مقرر شد ترک تشریفات مناقصه این راه‌آهن از سوی هیئت دولت به تصویب برسد و با عاملیت بانک ملی و از طریق بانک مرکزی، اقدامات لازم نسبت به فاینانس این راه‌آهن صورت پذیرد.

موسی‌الرضا ثروتی اضافه کرد: مقرر شد تا عملیات اجرایی این خط‌آهن از روز شنبه از منطقه بجنورد آغاز  و مدت زمان قرارداد تجاری در جلسه آینده تهیه و اعلام خواهد شد.

وی درباره مسائل مرتبط با این خط‌آهن بیان کرد: عملیات اجرایی ساخت این خط‌آهن در دولت دهم آغاز شده بود اما بنا به دلایلی روند اجرای این پروژه با تاخیر روبه‌رو شد.

ثروتی تأکید کرد: با تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ شد، به زودی عملیات اجرایی آن دوباره از سر گرفته خواهد شد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی تأخیر در اجرای این خط‌آهن را علت مطرح شدن استیضاح وزیر راه و شهرسازی از سوی نمایندگان عنوان کرد و گفت: با اقدامات صورت گرفته در ارتباط با اجرایی شدن راه‌آهن گرگان - بجنورد - مشهد این مسأله خود به خود منتفی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پنج استان خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان با تکمیل این خط‌آهن بهره‌مند می‌شوند، گفت: نمایندگان این پنج استان در مجلس شورای اسلامی نسبت به متوقف شدن روند عملیات اجرایی این پروژه اعتراض داشتند اما با نشستی مشترکی که با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برگزار شد، این موضوع بررسی شد و نمایندگان ‌در مجلس شورای اسلامی، در تصمیم خود تجدید نظر کردند.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها