امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 23
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6346
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سومین نشست غیررسمی "سرگئی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سومین نشست غیررسمی "سرگئی لاوروف"، "گیدو وسترولیه" و "رادوسلاو سیکورسکی" ، وزیران امور خارجه روسیه، آلمان و لهستان امروز در ورشو برگزار خواهد شد.

طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه در این رابطه، این ملاقات باید جهت گیری‌های اصلی در همکاری‌های سه‌جانبه را تقویت کرده و به مشارکت سه کشور در جهت ایجاد جو مثبتی در منطقه اورآتلانتیک با هدف تحکیم امنیت کلی در اروپا و حرکت به سمت جلو در مشارکت راهبردی روسیه و اتحادیه اروپا و توسعه گفت‌وگوها در چارچوب شورای روسیه-ناتو، انگیزه جدیدی ببخشد.

وزرای امور خارجه 3 کشور در این دیدار به بررسی مسائل مهم در زمینه همکاری‌ها در چارچوب سازمان‌های منطقه‌ای پرداخته و در عین حال در خصوص موضوعات مهم بین المللی، از جمله اوضاع در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به تبادل نظر خواهند پرداخت که تمرکز این بخش از مذاکرات روی حل و فصل مناقشه در سوریه قرار دارد.

دور قبلی مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه روسیه، آلمان و لهستان در ماه مارس سال 2012 در برلین و نخستین شکل این مذاکرات نیز در ماه مه سال 2011 در کالینینگراد (خاک روسیه) برگزار شده بود.
انتهای پیام/آ.
برچسب ها:
آخرین اخبار