امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63487
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی دقایقی پیش در نخستین همایش هم اندیشی اقتصاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی دقایقی پیش در نخستین همایش هم اندیشی اقتصاد مقاومتی لرستان که در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت:‌ مدیریت کشور باید به دست دلسوزان توانمند و افرادی باشد که از خون شهدا ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل و انقلاب دفاع کنند.

امام جمعه استان مرکزی به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: امروز اقتصاد مقاومتی به همت، تلاش و کار نیازمند است که در این زمینه همه مسئولان و مدیران باید پای کار بیایند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: باید به جای مصرفی بودن و وارداتی بودن کشور به سمت تولیدی و صادراتی حرکت کنیم تا اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد شود.

وی ابراز داشت: کشوری همانند چین و کره امروز در بحث تولید و صادرات به جایی رسیده‌اند که تمام کشورهای اروپایی را پوشش می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان یادآور شد: در شأن کشور مسلمان ایران نیست که در آن فقیر، تنبل و ... باشد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی به سبد کالا اشاره کرد و گفت:‌ در توزیع سبد کالا ما شاهد توزیع برنج خارجی چین برای کشور بودیم که این ناخوشایند نیست. آیا ما نمی‌توانیم در موضوع برنج با این همه ظرفیت خود صادر کننده باشیم.

نماینده ولی فقیه در اراک خاطرنشان کرد: سیستم گذشته باید تغییر کند و از مصرفی شدن باید به سمت تولیدی و صادرات حرکت کنیم.

امام جمعه اراک یادآور شد: در این نظام مصرفی باید تجدید نظر شود و مدیران باید تلاش کنند که اقتصاد مقاومتی را در زمینه بومی ‌کردن، درونی کردن و برونی کردن فعال کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی عنوان داشت: ما می‌توانیم امروز در تمام زمینه‌ها روی پای خود بایستیم، اما همت و تلاش نباید فراموش شود.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی و مدیریت باید تلاش شود که میزان اقلام مورد نیاز مردم طی یک سال در زمینه‌های مختلف از جمله گوشت مرغ و برنج و .. چه میزان است که به همان اندازه بتوانیم آن را تولید کنیم.

امام جمعه اراک اذعان داشت: ‌امروز شاهد 60 تا 70 میلیارد ریال نخ سیگار وارداتی به کشور هستیم که این ضربه سنگینی به سلامت جامعه است.

وی به مسائل آرایشی اسباب بازی کودکان اشاره کرد و ادامه داد: برخی از اسباب‌بازی کودکان که از کشورهای خارجی وارد می‌شود بدآموزی و آلودگی را به دنبال دارد که باید در این زمینه نظارت بیشتری صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: آیا ما نمی‌توانیم در بحث اسباب‌بازی صادر کننده خوبی باشیم؟ چرا باید تتها بازی کودکان را از کشورهای خارجی تأمین کنیم؟

وی تصریح کرد: امروز خوشبختانه در بحث پزشک متخصص و فوق تخصص خودکفا شده‌ایم و می‌توانیم در بحث مواد اولیه دارویی خودکفا شویم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: همه مدیران باید با عزم، اراده و همسو حرکت کردن اقتصاد مقاومتی را که موجب توسعه و پویایی کشور می‌شود به پیش ببرند.

وی عنوان داشت: ‌از عوامل بقای اسلام و مسلمانان عارف به حلال و حرام هستند که این موضوع موجب پیشرفت و توسعه پایدار جامعه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در ادامه به لایق بودن مدیران در بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: مبنای مدیران لایق باید در سطح کشور اقتصاد مقاومتی باشد و عوامل سیاسی نمی‌توانند در اقتصاد مقاومتی سهیم باشند.

وی بیان داشت: امروز کشور به آدم‌های پرکار و پرتلاش نیاز دارد؛ نه کسانی که عقده فتنه 88 را دارند و نمی‌توانند در این زمینه وارد شوند؛ باید همه مسئولان ارشد کشور و استان مواظب باشند که از اینگونه مدیران در بحث مدیریتی استفاده نشود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه کشور باید به دست افراد دلسوز و انقلابی باشد، خاطرنشان کرد: این انقلاب بدون روحانیت مانند مملکت بدون پزشک است و کسانی که در رأس کار هستند، باید حافظ خون شهدا ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و امام راحل باشند.

لازم به ذکر است؛ نخستین همایش اقتصاد مقاومتی امروز در شهرستان خرم‌آباد برگزار شد.

انتهای پیام/85001/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها