امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63516
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
ابراهیم نکو دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد ...

ابراهیم نکو دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که چندی پیش از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی رویکردی نو در اقتصاد ایران است و می‌تواند اقتصاد کشورمان را در برابر تهدیدها و تحریم‌ها بیمه و واکسینه کند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در واقع یک تئوری و یک نسخه جدید در اقتصاد ایران است و می‌تواند اقتصاد کشورمان را در مرحله اول به سند چشم‌انداز 20 ساله برساند اما باید بپذیریم که موانع و هفت‌خوان‌های زیادی را در این زمینه پیش رو داریم.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه اگر مدیریت و برنامه‌ریزی صحیحی صورت نگیرد، مشکلات جلوی تحقق اقتصاد مقاومتی را خواهد گرفت، گفت:قوای سه‌گانه، سایر نهاد‌ها و ادارت و همچنین مردم باید وظیفه خود را درست و صحیح انجام دهند.

نکو تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید تمام طرح‌ها و لوایحی که مورد بررسی قرار می‌دهند، بر اساس روح اقتصاد مقاومتی باشد و یا به تعبیر دیگر طرح‌ها و لوایحی که در مجلس به تصویب می‌رسند سیاست کلی اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهند.

وی همچنین از قوه مجریه خواست که تمامی جوانب اقتصاد مقاومتی را در تصمیم‌های اخذ شده دولت، لحاظ کند.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس به نقش مردم در تحقق اقتصاد مق

اومتی اشاره و اظهار کرد: نادیده گرفتن نقش مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی مانعی بزرگ خواهد بود چرا که مردم باید نقش خود را در مدیریت صحیح مصرف حامل‌های انرژی و خرید کالاهای خودی و دیگر موارد ایفا کند.

نکو به صادرات فرآورده‌های نفتی که در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر آن تاکید شده است، اشاره کرد و گفت: امروز خام‌فروشی خسارت جبران ناپذیری را متحمل کشور کرده است. در حالی که ما می‌توانیم با تبدیل نفت به مشتقات خود اشتغال و صادرات‌مان را افزایش دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار