امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۸:۳۷
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63524
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی ظرفیت سنگاپور را برای توسعه روابط با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی ظرفیت سنگاپور را برای توسعه روابط با ایران مناسب دانست و با اشاره به حضور فعال سنگاپور در «آ.سه. آن» گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند «آ.سه.آن» را به اکو وصل کند.

روحانی تاکید کرد: روابط ایران و سنگاپور می‌تواند در ابعاد تجاری، بازرگانی، مالی و بانکی فعال شود.

وی در ادامه ارتباطات گردشگری و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: سرمایه گذاری مشترک در زمینه گردشگری می‌تواند به این همکاری‌ها عمق ببخشد.

رییس‌جمهوری با اشاره به همکاری در عرصه‌های بین‌المللی افزود: ایران و سنگاپور در مجامع بین‌المللی همکاری‌های خوبی برای حمایت از یکدیگر دارند.

ما اعتقاد داریم ایران نقش مهمی در آسیا دارد

وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این دیدار ضمن خرسندی از مهمان‌نوازی گرم جمهوری اسلامی ایران از وی و هیات همراه، روابط دو کشور را دیرینه و نزدیک خواند و گفت: ما همیشه باور داشته‌ایم که ایران قدرتمند و مستقل می‌تواند نقش مهمی در منطقه و آسیا ایفا کند.

کی شانموگام گفت: ما به دنبال راه‌هایی هستیم که تعاملات خود را با ایران توسعه دهیم و یکی از این زمینه ها همکاری های فرهنگی است. نمایش فرهنگ ایران در سنگاپور می‌تواند پلی برای آشنا شدن شرق آسیا با فرهنگ ایران باشد.

وزیر امور خارجه سنگاپور ایران را از لحاظ تاریخی و تمدنی کهن و دیرینه یاد کرد و گفت: ایران با تاریخی هزارساله قادر است تجربیات و مسائل زیادی را به آسیا ارائه دهد و خیلی ها در آسیا علاقمندند با این فرهنگ و زبان آشنا شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار