امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63531
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در همایش بزرگداشت روز ملی مهندس ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در همایش بزرگداشت روز ملی مهندس که در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب تاکنون با تحریم‌های ناشی از مشی استکبارستیزی روبرو بوده و استقامت در این راه منجر به خودباوری، شکوفایی و بالندگی استعدادهای این ملت قهرمان شده است.

باهنر ادامه داد: آن روز که استکبار و ایادی آن با تمام توان در مقابل انقلاب اسلامی ایران نماد حامی پیروزی حق بر باطل به پا خواست غافل از آن بود که تحمیل جنگ زمینه‌ساز استعدادهای متخصصین ایرانی خواهد بود.

وی با اشاره به نقش جامع مهندسی در 8 سال دفاع مقدس گفت: مهندسین در 8 سال دفاع مقدس به تمامی نیازهای فنی و مهندسی جنگ پاسخ دادند و پس از جنگ در عرصه سازندگی و خودکفایی خوش درخشیدند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: این افتخار‌آفرینی فعالان حوزه فنی و مهندسی تا بدان جا پیش رفت که ضمن بومی‌سازی علوم مهندسی و قطع وابستگی به خارج جایگاه رفیعی در عرصه بین‌المللی یافته و با اجرای متهورانه‌ترین طرح‌های مهندسی در داخل و خارج از کشور برگ زرینی از اقتدار ایران اسلامی را به نمایش گذارده است.

باهنر با بیان اینکه در راستای پاسداشت جایگاه ملی قشر مهندس پنجم اسفند را بر تقویم رسمی کشور به نام روز مهندس تعیین کرده‌اند، گفت: این روز فرصتی است برای معرفی جایگاه رفیع حوزه مهندسی در کشور و بر این باوریم که روز مهندسی هنگامی مایه افتخار و مباهات است که مرجعیت جامعه مهندسی در وادی تخصص‌های مرتبط بر جایگاه رفیع خویش قرار گیرد.

وی ادامه داد: جامعه مهندسین به تمامی وظایف خویش عمل نموده و به تمام تقاضاها و نیازهای مهندسی پاسخگو بوده است و چنین روزی در صورتی تحقق خواهد یافت که برای به میدان آوردن تمامی استعدادهای آحاد و تشکل‌های مهندسی با جامعیت تمام و وسعت نظر برنامه‌ریزی شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در همین راستا ستادی متشکل از بسیج مهندسین، جامعه اسلامی مهندسین، نظام‌های قانونی مهندسین و دیگر نهادهای علمی تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط تشکیل و انسجام بخشی به تشکل‌های مزبور را در دستور کار خود قرار داد.

باهنر با بیان اینکه امروزه بیش از یک میلیون دانش‌آموخته در حوزه‌های مهندسی کشور وجود دارد، گفت: اگر چه فعالیت طیفی از این رشته های مهندسی در قالب سه نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی، منابع طبیعی و معدن نظام مند شده و خدمات زیادی ارایه کردند اما رشته های مهندسی زیادی از جمله رشته های وابسته به صنایع نفت، گاز، فولاد، خودروسازی، آب ، فناوری های نو، هسته ای ، نانو، آی تی و همچنین انجمن ها و نهادهای علمی موجود دارای ساختار نظام یافته نیستند.
وی با بیان اینکه جامعه اسلامی مهندسین برای اولین بار با دعوت از تمامی تشکل‌ها و نهادها و متولیان بخش مهندسی کشور که عموماً غیردولتی هستند گفت: ستادی تشکیل داده که در اولین قدم این همایش را برگزار کردند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین گفت: یک نظام مهندسی قانونمند، جامع و کارآمد در کشور تشکیل شود، امیدواریم با همکاری دولت و مجلس بتوانیم نظام مهندسی کشور را سامان دهیم و آن را تبدیل به یک نظام جامع کنیم.

باهنر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در رئوس برنامه های قوا قرار گیرد گفت: می توان با بسیج و هدایت ظرفیت عظیم مهندسی، خلاقیت و نوآوری و سازندگی ، پیشرفت و توسعه را تحقق بخشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار