امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63533
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار  دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) در جشنواره ابتکارات ...

به گزارش خبرنگار  دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) در جشنواره ابتکارات و اختراعات دفاعی ناهمطراز که عصر امروز برگزار شد، اظهار داشت: وقتی مدل‌های جدید انقلاب کشورهای دیگر را بررسی می‌کنیم به عمق قدرت انقلاب اسلامی پی می‌بریم زیرا شاهدیم که این انقلاب‌ها با ورود به اتفاقات، مسیرشان تغییر می‌کند مثل کشور مصر و تونس اما انقلاب اسلامی ایران با وجود همه توطئه‌ها و مشکلات به راه خود ادامه داد.

وی افزود: مشکلات زیادی از  جمله ترورها، ناآرامی‌های قومی، جنگ تحمیلی، انحراف قائم مقام رهبری و رئیس‌جمهور اول و کودتای نوژه در مسیر انقلاب بود اما از همه تهدیدات و فتنه‌های مختلف در مسیر انقلاب عبور کردیم.

حسنی‌آهنگر ادامه داد: انقلاب اسلامی نه به پایان رسید و نه کاملا انجام شد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند انقلاب ما 5 مرحله دارد که مرحله پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی با موفقیت انجام شده و مراحل استقرار دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی در جهان باقی مانده است. ما در مرحله استقرار دولت اسلامی مانده‌ایم و هنوز از آن عبور نکرده‌ایم و دچار مشکل و گاها انحراف در آن شده‌ایم.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) تأکید کرد: گفتمانی که در همه مجامع به عنوان گفتمان رایج مطرح است دغدغه عقب‌ماندگی 150 ساله کشور است که همه از آن به عنوان درد یاد می‌کنند و این در حالی است که انتظار می‌رود ما دوباره رهبری جهان علم را به دست بگیریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری نقش بی‌بدیلی در بیداری علمی ما دارند و همانطور که جهاد علمی را مطرح کردند باید بدانیم جهاد علمی به دنبال این است که ما تمدن نوین اسلامی را پایه‌گذاری کنیم.

حسن‌آهنگر با بیان اینکه در عرصه علمی دشمن قوی در مقابل ماست، گفت: تنها راهی که می‌توانیم حرف‌های حقمان را به گوش جهانی برسانیم کسب قدرت بین‌المللی است که ما باید به آن برسیم.

همچنین باید بدانیم تنها راه رسیدن به قدرت بین‌‌المللی دست یافتن به اقتدار علمی است و لازمه اقتدار علمی، مرجعیت علمی است لذا در همه ارکان کشور باید جهادی صورت بگیرد تا این امر حاصل شود.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) اظهار داشت: مقام معظم رهبری تأکید زیادی بر راه‌های میانبر علمی دارند که این می‌تواند خیلی به ما کمک کند و باید بدانیم راه دستیابی به علم مسیری که غرب تعیین کرده نیست. ما باید به علم غربی نقد داشته باشیم زیرا مسیرهای دیگری هم برای رسیدن به مباحث علمی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت دنیا و اتفاقاتی که اطرافمان می‌افتد و هجمه‌هایی که بر روی کشور ماست توانسته‌ایم موشک‌هایی بسازیم که فضا را از بالا نگاه کنیم و چرخه هسته‌ای‌مان کاملا بومی شود. اتفاقات خوب و عظیمی در همه کلاس‌های موشکی از دوش‌پرتاب تا بالستیک در کشورمان افتاده است.

حسنی‌آهنگر با طرح این سؤال که آیا شیوه مبارزه ما با غرب باید شبیه روش روس‌ها و شوروی سابق باشد یا خیر، گفت: آیا ما باید پا به پای آمریکایی‌ها در ساختن تجهیزات گرانقیمت به پیش برویم که به نظر من این خطاست بلکه استراتژی ما باید توجه به میانبرها و اختراعات ناهم‌طراز دفاعی می‌تواند نقاط گلوگاهی دستاوردهای آمریکایی را از کار بیاندازد باشد. ما باید به نقاط ضعف آنها توجه کنیم و رویکردمان باید توجه به نخبگان علمی و دانشگاه‌ها باشد.

حسنی آهنگر با اشاره به تقابل حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی گفت: استراتژی و راهبرد ناهم‌طراز و حرکت جهادی دو مؤلفه پیروزی حزب‌الله در برابر رژیم صهیونیستی بود.

وی در پایان تصریح کرد: رسیدن به مرجعیت علمی هدف نهایی ما نیست بلکه این زمینه‌ساز رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.
انتهای پیام/ّ
برچسب ها:
آخرین اخبار